Tarihi Köyde Eşekler Üzerinden Kablosuz Erişim

İsrailli Kfar Kedem, WI – FI Donkeys hizmetiyle tarihi parkta hayvanlar üzerindeki yönlendiriciler sayesinde internet erişim hizmeti sunuyor.

İnternetin lüksten ziyade ihtiyaç olduğu son zamanlarda birçok firmanın, dış mekanlarda internet sağlamak adına çalışmalar yürüttüğünü görüyoruz.  Kaldırımlara yerleştirilen noktalarda ya da parklarda köpekler tarafından taşınan bağlantılar gibi farklı yaklaşımları görmekteyiz. Şimdi de İsrail’deki bir köyde turistleri taşıyan hayvanlar üzerinden bağlantı hizmeti veriliyor.  Wi-Fi Donkeys yani ‘Kablosuz Eşekler’ hizmeti.

Kfar Kedem yabancı turistlerle ilgilenen bir yetkili olarak onları Lower Galilee tepelerinin çevresinde gezdirirken, mihmandarlar da çevredeki devasa yapıları gösteriyorlar.  Tarihin beşiği olan bir yerde olmalarına rağmen, park sahipleri her gün 30 eşek üzerindeki wifi yönlendiriciler ile hizmetlerini güncelliyorlar. Böylece park yetkilileri, turistlerin akıllı telefon ve tabletleriyle gelerek, gezi esnasındaki tecrübelerini resimleri ve fikirlerini sosyal medyada anında paylaşmalarının avantajını kullanıyor ve bölgenin tanıtımının hızla yayılmasını sağlıyorlar.

İnternet erişiminin her zaman her yerden erişilebilir olmaya başlamasıyla, Kfar Kedem interneti İsrailin uzak tepelerine ulaştırarak bu alanda bir liderlik yapıyor. Sizce de akıllıca değil mi?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑