İkinci El Giyim Mağazası Açmak | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
ikinci el giysi

İkinci El Giyim Mağazası Açmak

Bir ikinci el giyim mağazası, düşük fiyatlı mağazalardaki özgün ve olağandışı kıyafetleri araştırmaktan keyif alan kimseler için iyi bir iş fikri olabilir. Böyle bir mağaza işletmek, özellikle dolaplar dolusu elbisesi bulunan bir kadın arkadaş grubu için oldukça cazip olabilir.

Bir ikinci el mağazası açmadan önce birkaç önemli şeyi hatırlamakta yarar var. Her şeyden önce, geniş bir sınıflandırma çeşitliliğine özen göstermeliyiz. Başarılı bir ikinci el mağazası, farklı hedef gruplarının dikkatini çekmelidir. Diğer bir ifadeyle genç, orta yaşlı ve daha yaşlı insanlar için cazip alışveriş seçenekleri sunmalıdır.

Bir ikinci el mağazası açmadan önce hesaba katılması gereken başka bir hayatî mesele ise onun mevkîsidir. Mağazamızın finansal başarısına direkt etkisi olabileceğinden, seçilen bir yerin ayrıntısı göz ardı edilmemelidir.

Mağazamızın insanlar arasında popüler olmasını sağlamak için, her cebe uygun fiyatlarla olduğu kadar yüksek kaliteli mallar ile de onları cezbetmek zorundayız. Ayrıca potansiyel her müşteriye karşı takınılan cana yakın ve neşeli tavır da çok önemlidir.

Bu noktada not edilmesi gerekir ki; bir ikinci el mağaza işletmesi, zamanımızı yönetme kabiliyetimizi geliştirdiği gibi profesyonel müşteri hizmetinin prensiplerini de öğrenmemiz için mükemmel bir fırsattır.

Bu makalede tarif edilen iş sahasına girme konusunda ciddî düşünürseniz, hayret verici bir başarıya ulaşmada size yardımı dokunabilecek şu faktörleri de dikkate almanızı öneririz:

Birincisi, elverişli ulaşım bağlantıları ile birlikte çok pahalı olmayan, küçük iş yerlerini tercih edin. İkincisi, eğer mümkünse, tanıtım broşürleri ya da basın reklamları gibi uygun bir pazarlama kampanyasına biraz para yatırın. Üçüncüsü, iyi kalitede (örneğin markalı) kıyafet sağlayan sürekli bir mal tedarikçisi bulun. Son olarak, rekabetli fiyatları ve neşeli bir tavrı unutmayın. Bu birkaç temel gerekliliği yerine getirirseniz, emeğinizin karşılığını kısa zamanda alırsınız!

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

3 comments

 • Visit site
  Şubat 17, 2013 3:38 amPosted 4 years ago
  ozden

  oncelikle verilen bilgiler için teşekkür ederim.Bu düşünceye yaklaşık 2 yıldır sahibim bundan 2 yıl önce bır arkadasımm sayesinde 2. el kıyafet satan dükkana girdim. herşey öyle güzel oturturulmuş ki kıyafetler temizlenerek yeni fiyatlar üzerinden satışa sunulmuştu. sanırım musterıden uygun fıtatlarla alınan mal temızlendıkten sonra tekrar musterıye uygun fıyatta reyona satısa cıkıyor bu fikir hep aklımda ama sermaye olarak ne kadar yatırmak gerekıyo bilmiyorum keşke bu anlamda kendime bir ortak bulabilsem ve bu yola çıksam teşekkürler.

  Cevapla
  • Visit site
   Şubat 21, 2013 2:51 pmPosted 4 years ago
   Hale Saltik

   merhaba böyle bir ikinci el dükkan düsünüyorsaniz ben subelik veriyorum avrupadan erkek bayan ikinci el kiyafetleri kendi dükkanimda satiyorum arti internettende satis yapiyorum cok karli bir is eger düsünürseniz size yardimci olabilirim
   tel 05397199794
   hale saltik

   Cevapla
   • Visit site
    Nisan 15, 2013 12:05 pmPosted 4 years ago
    Gül

    Merhabalar hale saltik hanım
    Yazınız dikkatimi çekti!
    İkinci el birdükkan açmayı düşünüyorum ve konuyla ilgii olarak size danışmak isterim..
    Bu işi nerede yapıyorsunuz? Vermiş olduğunuz telden sizi arayabilir miyim?

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak