Hindi Çiftliği Kurmak İstiyorum | Hindi Çiftliği Nasıl Kurulur? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
hindi yetiştiriciliği

Hindi Çiftliği Kurmak

Hindi çiftliği kurmak yüksek karlı yatırım arayanlar için harika bir iş.Fakat hindilerin yetiştirilmesi biraz zahmetli.Siz onlara yaşamak için sebep sunmazsanız, onlar ölmek için sebep arayacaklardır.Eğer yeterli ilgi gösterilmezse ve profesyonelce yapılmazsa,hindilerinizle birlikte yatırımınız telef olabilir.Bu işte başarılı olmak için, genç sağlıklı hindiler ile yola çıkmanız,onlara çok temiz bir ortam sunmanız ve onları olabildiğince iyi beslemeniz gerekmektedir.

Neden Hindi Eti?

Kırmızı et fiyatlarını düşününce,kırmıza etin 3’te 1’i fiyatına satılan hindi eti büyük önem arz ediyor.Kırmızı etten daha sağlıklı oluşu da önemini perçinliyor.Kırmızı etin lezzeti, beyaz etin sağlığı hindi’de birleşmiştir diyebiliriz.

Nasıl Başlarım?

   • Öncelikle yetiştireceğiniz hindileri satacağınız firmalar ile anlaşmalısınız.Genellikle hindi eti satan et firmaların çoğu ile anlaşma yapmanız mümkün.
   • Ne tür hindi yetiştireceğinize karar verin.Firmalar tarafından genellikle beyaz hindiler tercih edilmektedir.
   • Ne kadar hindi yetiştireceğinizi belirleyip bu doğrultuda kümesinizi oluşturmaya başlayın.Unutmayın ki metre kare başına belli bir sayıda hindi yetiştirebilirsiniz.Bu sayının üzerine çıkmak hindileriniz için güzel sonuçlar doğurmayabilir.Hindiler için odun talaşı,yem ve su kapları ile ısı lambalarına ihtiyacınız olacaktır.
   • Kısa süreli,orta süreli ve uzun süreli besi yapmanıza göre, hindileri 12-24 hafta aralığında kesime vermeniz mümkündür.Daha açık olmak gerekirse, 12-14 hafta kısa süreli besindir ve ortalama bir hindi 6-8 kiloya ulaşır.Orta süreli kesim 16-18 haftadır ve hindi 8-10 kiloya ulaşır.Uzun süreli besi 20-24 haftadır ve hindi 12 kiloya kadar ulaşabilir.Burada stratejinizi doğru belirlemeniz kazancınızı da belli oranda değiştirecektir.
   • Yetiştirip sattığınız hindilerin yerini başka hindiler almalıdır.Bir kuluçka makinesi sayesinde yavru hindiler üretebilirsiniz.Yumurtadan çıkan yavru hindiler,birkaç saat sonra kendileri yiyip içmeye başlamaktadırlar.

 

Maliyeti

Hindi çiftliği kurma maliyeti, yetiştireceğiniz hinde adedine göre değişkenlik gösterecektir.Güzel kazanç elde etmeniz için en az 100.000 TL gibi bir sermayeyi gözden çıkarmalısınız.Sermaye sıkıntısı yaşarsanız devletin sunduğu desteklerden yararlanabilirsiniz.Ayrıntılı maliyet hesaplaması için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

3 comments

 • Visit site
  Kasım 7, 2012 6:15 pmPosted 5 years ago
  Volkan

  Bu iş için nasıl veya ne kadar büyüklüktü çiftlik kurabiliriz.Veya hinidiyi satacağımız firmalarla nasıl bağlantıya geçe biliriz.

  Cevapla
 • Visit site
  Temmuz 20, 2013 9:59 pmPosted 4 years ago
  azad

  ben batmanda bir hindi çiftliği kurmak istiyorum sermayem fazla yok genç bir girişimci adayıyım ne yapmam lazım kredi hibe işleri ile neler yapılabilir….

  Cevapla
 • Eylül 17, 2014 4:14 pmPosted 3 years ago
  murat

  doğal yumurta işine gireceğim bana pazarlama

  konusunda yardımcı olacak tabi birazda sermaye ortak

  arıyorum lütfen iş yapacak kişiler arasın dürüstlük

  prensibimdir amman yalancı zadeler gelmesin hic

  uğraşamam sygılarımla ilgilenen arkadaşlar mail atsın

  dangersayko@hotmail.com

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak