Güneş enerjisiyle çalışan portatif duş

Temiz enerji üzerine iş fikirleri son derece popüler olmaya başladı. Özellikle de güneş enerjisinin kullanımıyla ilgili birbirinde güzel iş fikirleri hayat buluyor. Bunların örneklerinden biri de güneş enerjisiyle çalışan  Geopure isimli portatif duş.
Geopure çevre dostu olmasının yanısıra portatiftir ve istenilen her yere taşınabilir. Kaynakları israf etmeyi önleyen, kullanılmış suyu tekrardan kullanma yoluna gitmeleri için tüm tüketiciler teşvik edilmelidir.

“Geopure isimli duş, sudan tasarruf etmek için akıttığı suyu depoluyor filtre ederek tekrar kullanıma sunuyor.”

Daha önce Water-Leech duşta kullanılan suyu arıtarak bahçe sulama gibi başka amaçlarla tekrardan kullanmayı sağlayan bir yeniliğe imza atmıştı. Geopure duş ise bu buluşu bir adım ileriye taşıdı, Geopure duş sayesinde kullandığınız suyu tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Böylece su israfı önlenmiş oluyor. Fransız firma Geopack Industries’in keşfi olan buluşun 50 litrelik iki tankı var. Duş açıldığında üstteki tanktan gelen su alttaki ikinci tanka gidiyor, burada su filtre edilip tekrardan üstteki tanka pompalanıyor. Aynı su 50 kez filtre edilebiliyor. Cihazın en çekici özelliği bol miktarda su tasarruf etmesi ve iki güneş paneliyle elde edilen güneş enerjisiyle çalışıyor olması. Duş en son Abu Dhabi’deki 2013 IDEX furaında sergilendi fiyatı 10 bin Euro civarında. Aşağıdaki Fransızca video cihaz hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir:

Sizce de çevreci iş fikirleri için güzel bir örnek değil mi? Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑