Giysi Kiralama İş Fikri

Giyim sektöründe yenilikçi iş fikirleri hayata geçirilmeye devam ediyor. Mud Jeans, programına kayıt olanlara kotlarını kiraya veriyor.

Son yıllarda giysi kiralama ile ilgili birkaç girişimcilik örneği gördük fakat burada bunu yapan markanın kendisi ve kiraya verilen şey de kot. Hollandalı giyim markası Mud Jeans web sitesinde bir yeniliğe imza atarak jean kiralama programı başlattı.

Şirketin açıklamasına göre Mud Jeans’in kotları organik ve geri dönüşümlü pamuktan üretilmiş, üretim sürecinde doğaya karşı sorumlu davranılmış. Şirket kotlarını bir yıl için kiraya veriyor. Kiracılar giriş ücreti olarak 20 Euro veriyorlar sonra hangisi olursa olsun pantolonlar için bir yıl boyunca ayda 5 Euro ödüyor. Bu süre içinde jean yırtılır ya da zarar görürse Mud Jeans ücretsiz terzi hizmeti sağlıyor. Kiracı yıl sonunda pantolonu firmaya geri gönderiyor fakat 7,5 Euro daha öderse başka bir jean kiralayabiliyor. Bu istenildiğinde her sene böyle devam edebiliyor. Kiracılar alternatif olarak kiralama dönemi sonunda dört ayın kira bedelini bir anda ödeyerek jean’in sahibi oluyorlar. Kiracılar eğer pantolonlarından sıkılırlarsa jean’i geri gönderip girişte ödedikleri ücret sayesinde başka bir pantolon kiralayabiliyorlar. Bu sayede her ay farklı bir pantolon kiralamak mümkün oluyor.

Jean sahipleri son moda jean’ler almış ve eski pantolonlarınından kurtulmak istiyorlarsa Mud Jeans bunları topluyor ve jean üretiminde kullanıyor. Giyim sektöründe faaliyet gösteren girişimciler  için değerlendirilebilir bir iş fırsatı.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.