Fotoğrafçı Dükkanı Açmak | Fotoğrafçı Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
fotoğraf stüdyosu

Fotoğrafçı Dükkanı Açmak

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız,küçük bir fotoğraf dükkanı açarak kendi işinizi yapabilirsiniz.Yalnız fotoğrafçılık için bir başlangıç eğitimi almış olmanız gerekmektedir.Eğer öğrenmeye istekli iseniz ve de teknoloji ile aranız iyise,bu iş hayalinizdeki iş olabilir..

 

Nasıl Başlarım?

   • Öncelikle, fotoğraf çekme,bilgisayarda fotoğraf düzenleme ve fotoğraf baskı eğitiminizi almış olmanız gerekmektedir.Bunun için 4-5 aylık bir süre yeterli olacaktır.Bu süre sizin yeteneklerinize bağlı olarak da değişkenlik gösterecektir.Eğer yanınıza,photoshop bilen bir eleman alırsanız da işiniz büyük ölçüde kolaylaşacaktır.
   • Fotoğraf stüdyonuz için gerekli ekipmanları almaya geldi sıra.Bu ekipmanları internetten uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.Bütün bir sistemi kurmak size ortalama 5 bin TL’ye mal olacaktır.
   • Stüdyo çekimleri için kullanacağınız,alanında uzman bir profesyonel makine satın almalısınız.Bunun için,canon ya da nikon her zaman öncelikli tercihiniz olmalıdır.Bunun fiyatı da ortalama 3 bin TL’dir.
   • Fotoğrafları düzenleyeceğiniz bir bilgisayar ve de baskısını yapabileceğiniz bir fotoğraf baskı aletine de ihtiyacınız olacak.Bu ikisinin maliyeti de 5 bin TL olarak hesaplayabiliriz.
   • Özellikle yaz aylarında düğün çekimlerinde kullanacağınız bir adet kameraya ihtiyacınız olacak.Kamera sayısını,gelen talebe göre de arttırabilirsiniz.Unutmayın ki en fazla parayı,düğünlerde yapacağınız kamera ve fotoğraf çekimlerinden kazanacaksınız.
   • Dükkanınız için gerekli eşyaları temin ettikten sonra,iş yeri açma belgesi gibi gerekli belgeleri düzenleyerek,fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz.

 

Maliyeti

Bir fotoğraf dükkanın maliyeti,kullanılan ekipmanların kalitesine,dükkanınızın tasarımına göre değişkenlik göstermektedir.Ortalama olarak bir fotoğrafçı dükkanı açma maliyeti, 15.000-20.000  TL’dir.

 

Başarı İçin İpuçları

  • İlk olarak fotoğraf dükkanınızın konumu çok önemli.Devlet daireleri,belediyeler,bankaların bulunduğu konumlara yakın bir yerde dükkan açmanız,kazançlarınızı büyük ölçüde etkileyecektir.
  • Dükkanınızın görselliğine çok özen göstermelisiniz.İnsanlar kendi görselliğini resmetmek için sizin dükkanınıza geliyorsa,dükkanınızın albenisi müşterilerinize bir anlamda güzel fotoğraflar vaad etmelidir.
  • Photoshop programının tüm imkanlarından yararlanarak,güzel fotoğraflar sunmak,sizin için en başarılı reklam olduğunu unutmayın!
  • Düğün,nişan gibi özel günlerde çekeceğiniz pozlar için çeşitli albümler hazırlayacaksınız.Bu albümleri ne kadar çeşitlendirirseniz,müşterilerinizi memnun etmek o kadar kolaylaşacaktır.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

 • Visit site
  Mart 19, 2013 10:08 pmPosted 4 years ago
  emre

  merhabalar öncelikle ben fotograf işi yapmak istiyorum ve elimde şu anda hiçbir şey yok ama fotografçılıgı ben sütüdyo olarak düşünmüyorum. Dügün salonun a yapmayı düşünüyorum. Nasıl bir makine önerirsiniz, hem kamera hemde sipşak makinesini.

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak