Sermayesiz Evde Yapılacak İşler

Darmadağın garajları organize etmeyi sever misiniz? Ağız sulandıran kekler yapıyor musunuz? Takı yapmayı seviyor musunuz? Özel etkinlikler planlamada iyi misiniz?Şimdi başarılı bir küçük işletme kurmak,bu hobilerinden birini yapmakla mümkün olabilir.Üstelik sermayeye de ihtiyacınız yok.

 

Evde Tatlı Yapıp Satmak

Evde kek,pasta,kurabiye gibi tatlılar yaparak internette bunları satabilirsiniz.Maliyetiniz oldukça düşük olacağından yapacağınız tatlıları,uygun fiyatlara satabilirsiniz.Bunun için bir internet sitesine ihtiyacınız olacak.Ayrıca reklam için sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız.

Bu işte,tatlıyla sınırlı kalmayıp yeteneğiniz doğrultusunda istediğiniz bir yiyeceği de satmanız mümkün.Bu tamamen size bağlı.

 

Sosyal Medya Pazarlama Asistanı

Sosyal medya dünyasında tanıtım yapmaya, sürekli meşgul olan iş adamlarının yeterince zamanı olmuyor . Güçlü yazma becerileriniz ve sosyal medya ağ siteleriyle bilginiz varsa, bir sosyal medya pazarlama asistanı ya da stratejist olarak bir iş oluşturabilirsiniz.

Bu işte müşteriler için, bir sosyal medya stratejisi geliştirmek, bloglar kurmak, Facebook Hayran Sayfaları, Twitter hesapları, LinkedIn profilleri ve Google + hesapları kurmak gibi işler yer alır .  Bir sosyal medya pazarlama asistanı olarak başarılı olmanın anahtarı, yeteneklerinizi sürekli değişen sosyal medya sitelerine göre sizin de güncellemeniz.

 

Takı Tasarımcısı

El yapımı takılar ve bu tarz hobiler insanlar için ev tabanlı güzel işler arasındadır. Takı tasarımı kursunda giderek bu işi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.Yaptığığınız tasarımları internet üzerinde paylaşarak müşterileri kendize çekebilrsiniz.Bunun için güzel resimler çekmeniz şart.Ayrıca tasarımlarınızı satecak dükkanlarla da iş biriliği yapabilirsiniz.Gittiğiniz her yerde kendi takılarınızı takmanız size en iyi reklam olduğunu da unutmayın.

 

Görüntü Danışmanı

Toplumumuz gelir düzeyi arttıkça, insanlar görünümlerine daha çok ilgi gösterir hale geldi.Bir alışveriş merkezine giderken,tiyatroya giderken,daha iyi görünmek için profesyone yardıma ihtiyaç duymaya başladılar.Bunlar da bir imaj danışmanı sayesinde mümkün olmakta.Siz de belli bir süre eğitimini alarak imaj danışmanı lisansını alabilirsiniz.Makyajdan tutun ki estetiğe,elbiselere kadar dış görünüm hakkında ne varsa bilgi sahibi olmanız anlamana geliyor bu.

İnternet üzerinden bu işi çok kolay yürütebilirsiniz.Müşterilerinizin önceki ve sonraki hallerini paylaşarak kendi reklamınızı en iyi şekilde yapmış olursunuz..

 

Mobil Noter

Ülkemizde yakın zamanda aktif olacak gibi gözüken bir işi paylaşacağım sizlerle.

Teknolojik ilerlemelere rağmen, tapular, kredi kağıtları gibi belgeler noter tarafından hala resmi bir imza ve damga gerektirir. Bazı bankaların ve emlakçıların noter lisansı var, ama bu işi yapan çağrı üzerine gelen noterler de yapıyorlar. Bu işi yapmanın katı kuralları var yalnız: noter işini öğrenmek ve bazı sınavlara girerek geçer not almalısınız.Böylece noter lisansına sahip olabilrsiniz. Devletin yönetmeliklerini de çok iyi öğrenmeniz gerekmektedir.

 

Kişi Eğitmeni

Birçok kişi kilo vermek,sağlıklı yaşamak için profesyonel bir yardım almak zorunda hisseder.Oysaki bunların oldukça basit kuralları vardır.Örneğin bir önceden sağlıksız biriyken nasıl sağlıklı biri ya da nasıl daha zayıf biri olduğunuzu insanlarla paylaşarak para kazanabilirsiniz.Bunun için bir websitesi hazırlayın.Kendi hikayenizi kaydederek yükleyin.Sağlıklı yaşam ile ilgili birkaç konudan bahsedin.Çünkü en iyi reklam kendiniz olacaksınız.Tabi bunun için de spor yapmak ve sağlıklı yaşamak sizin için bir tutku olması gerekir.Eğer tutku var ise insanlara bu konularda rehberlik yapmanız çok daha kolaylaşacaktır.

 

 

[dcs_postbox id=”3239″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: ,


About the AuthorOne Response to Sermayesiz Evde Yapılacak İşler

  1. Serpil YETKİN says:

    Merhabalar ,

    Sosyal medyalarda çok aktifim ..Sosyal medya danışmanı olabilirim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑