Evde Para Kazandıracak İşler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
evde para kazanmak

Evde Para Kazandıracak İşler

Birkaç ay kadar önce, evden yapılabilecek bir iş kurmak için yapılması gerekenlerden bahsetmiştik ve iş deneyimleriniz, yetenekleriniz, kişiliğiniz, çocuklarınız ve isteğiniz temelinde nasıl bir iş seçilmesi gerektiğine değinmiştik.

Evden çalışma, yapılabildiğinde çok güzel ve idealdir. Ancak bazen ne kadar istesek de ev çalışmasının bizim için ideal olduğunu düşünmek de zor olabilir.

Evden çalışma konusunda aşağıdaki 5 iş fikrini sizinle paylaşmak istiyoruz. Umarım bu fikirler sizin girişimcilik hayatınıza katkıda bulunur.

 

1) Metin Yazarı

Kelimelerle aranız iyi mi? Öyleyse metin yazarlığı sizin için bir evden çalışma alanı olabilir.

Makale Yaz Para Kazan!

Ev hanımları,öğrenciler,çalışanlar, memurlar hemen her kesimden.. Read more

Metin yazarları, bireyler ve şirketler için çalışan, websitelerinde, broşürlerde, basın bültenlerinde, ilanlarda, televizyon reklamlarında, kitap önerilerinde, market materyallerinde, gazete makalelerinde, bloglarda ve daha pek çok yerde gördüğümüz metin veya kelimeleri işleyen sözcük ustalarıdır. Metin yazarlığı, evinizden, benzin istasyonundan, sahilden, hatta Fizan’dan bile yapabileceğiniz bir iştir. Başlamak çok kolay ve hızlıdır. İhtiyacınız olan tek şey ise bir bilgisayardır, hatta bir kalem ve bir defter bile yeterli olabilir.

Eğer kaleminiz güçlü, yaratıcı, ikna edici ve ilgi uyandırıcı ise, metin yazarlığı tabelanızı asın ve kelimeleri sizin için çalıştırın.

 

2) Sanal Yardımcı (Virtual Assistant)

Sanal asistanlar; büyük şirketlere, küçük işletmelere ve bireysel girişimcilere idari, teknik ve sosyal destek sağlarlar.

Müşteri hizmetleri, internet araştırmaları, veri girişi, websitesi bakımı, sosyal medya, sosyal yardım ve daha fazlası, sanal asistanlarların bazı genel görevleri arasındadır. Eğitiminize, öğreniminize, yeteneklerinize ve deneyimlerinize dayalı olarak sınırsız hizmet sunabilirsiniz.

Metin yazarlığı gibi sanal yardım da bir wi-fi bağlantınız olması halinde evden veya dünyanın herhangi bir yerinden yapabileceğiniz bir iştir.

İnsanların yapılacaklar listesindeki işleri azaltarak onlara yardım etmeyi severseniz ve bunu yaparken aynı zamanda para kazanmayı isterseniz, sanal asistanlar olmayı düşünebilirsiniz.

 

3) Grafik Tasarımcılığı

Bir resim binlerce kelimeye bedeldir. Ve bazen o resim binlerce dolar değerindedir, eğer bir grafik tasarımcı iseniz.

Bir grafik tasarımcı; bir ürün, bir servis veya bir kişi için hafızalarda yer eden bir görsel kimlik yaratmak amacıyla yazı biçimi, renk ve simge kullanarak resim, logo, şema ve grafiklerle görsel iletişim kurarlar. Nike, Google ve Seth Godin’i düşünün.

Nasıl Grafiker Olunur?

Grafiker olmak için en önemli faktörler.. Read more

Metin yazarlığı gibi grafik tasarımcılar da bireyler ve büyük şirketler için çalışabilirler. Broşür, websitesi, ambalaj, ticari amaçlı gösteri afişleri, iş kartları, reklamlar ve daha pek çok şey hazırlayarak satılık ürünler için göz alıcı tasarımlar yaparlar.

Bir grafik tasarımcı, sadece bir bilgisayar ve masaüstü programlarını kullanarak evden bu işi yapabilir; ancak gerçek bir grafik tasarımcı, bazı eğitimler alır ve Photoshop ve Illustrator benzeri software program bilgileri ile kendilerini donatırlar.

Girişimcilere ve şirketlere piyasaya verecekleri mesajlarında ilginç tasarımlarınızla yardımcı olmak isterseniz, evden çalışabileceğiniz işiniz grafik tasarımcılık sizleri bekliyor.

 

4) Muhasebecilik

Hey, biri bu paraları saymak zorunda! Gelirleri, giderleri ve finansal tüm işlemleri kayıt altına alma gibi bir beceriniz varsa, muhasebecilik sizin için bir iş seçeneği olabilir.

Evde Muhasebe İşi

Son yıllarda evde iş imkanları oldukça.. Read more

Muhasebeciler; para akışının idaresinde, kar ve zararların takibinde, güncel ve geçmiş finansal performansı baz alarak harcama planlarının yapılmasında şirketlere yardımcı olurlar. Muhasebeciler, hesap defterine gelir ve giderleri yazarak, Excel gibi programlar aracılığıyla hesap tabloları kullanarak veya daha sofistike muhasebe programlarına verileri yerleştirerek kayıtları tutarlar.

Eğer hoşunuza giderse ve yoğun hesaplamaları severseniz, muhasebecilik işi size uygun olabilir.

 

5) Satış Mağazası

Kişisel olarak satış yapmaktan ya da arkadaşlarınıza ve ailenize yeni favori ürünlerini satmaktan hoşlanır mısınız? O halde kendi online mağazanızı açmaya ne dersiniz?

Evde Satış Yapmak

Güzel şeyler üretmek gibi bir yeteneğiniz.. Read more

Online bir işletme, çeşitli masraflardan ve geleneksel işletmelerin genel giderlerinden uzak bir şekilde en son ve en güzel ürünleri satmanıza olanak tanır. En iyi tarafı mı? Sadece bir avuç aşamayı takip edeceksiniz ve yolunuza hızlıca devam edeceksiniz. Bu aşamalar:

   • Ne tür ürünler satacağınıza ve bu ürünleri nereden topluca temin edeceğinize karar verin
   •  İşletmenize bir isim alın, devletin ilgili birimlerine kaydettirin ve ihtiyacınız olan gerekli bütün lisans ve izinleri alın
   • Ödemeleri kredi kartı ile alabilmek ve müşterilerin ödemelerini kontrol edebilmek amacıyla bir Paypal hesabı açın
   •  Bir websitesi oluşturun veya eBay veya etsy gibi satış sitelerinde bir mağaza açın
   •  Mağaza politikalarınızı belirleyin
   • Facebook ve Twitter gibi sosyal medya organlarıyla online mağazanızı destekleyin; Google ve Bings gibi arama motorlarına websitenizi kaydettirin

Eğer müşterilerin almayı seveceği ürünleri satmayı düşünürseniz, online mağaza sahibi olmayı deneyin.

İş Kurmak

Umarım yukarıda anlattığım bu beş iş fikri, evden çalışabileceğiniz bir iş rüyanızı gerçekleştirmeye yardımcı olur. Eğer halen araştırmaya devam etmek isterseniz, evde iş imkanları kategorisi altında yayınlanan yazılara göz atmanızı öneririz.

Evden Nasıl Para Kazanılır?

Evet siz de artık bir yere bağlı olmak ve maaş ile çalışmak.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak