Evde Geri Dönüşüm Fikri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
geri dönüşüm fikirleri

Evde Geri Dönüşüm Fikri

Evde yapılacak iş arayıp bir türlü bulamayanlardan mısınız? Öyleyse size harika bir önerimiz var. Eskimiş mobilyaları, kullanılmayacak haldeki eşyaları birkaç sihirli dokunuşla yeniden yaratıp pazarlayabilirsiniz. Hatta sadece bu tarz bir hizmet de verebilirsiniz..

Her geçen gün geri dönüşüm işleri popülaritesini arttırmakta ve yeni yeni iş fırsatları sağlamakta. Bu fırsatları değerlendirerek çok güzel bir ek gelir elde edebilir, hatta kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir an önce bu tarz fırsatları görüp harekete geçmek. Şimdi anlatacağımız iş de bu fırsatlardan sadece biri. Yurtdışında oldukça popüler olan mobilya geri dönüşüm işi, ülkemizde daha çok yeni. Masa,sandalye,komidin vb. aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı bu iş için kullanabilirsiniz. Bu işte biraz yaratıcılık ve biraz da el becerisine sahip olmalısınız. Bunlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, bu iş tam da aradığınız iş olabilir. Üstelik bu işi, evinizden rahatlıkla yürütebilirsiniz.

Nasıl Başlanır?

   • Öncelikle, daha önce sanatsal dönüştürmeler yapılmış mobilyaları inceleyin. Bu, yapacağınız iş hakkında sizi oldukça aydınlatacaktır. İnternet üzerinden bu tarz örneklere ulaşabilirsiniz.
   • Bu işte sadece boyama teknikleriyle harika sanatsal mobilyalar oluşturmanız mümkündür. Bu da demek oluyor ki; boyama tekniğinini iyi kullandığınız ölçüde başarılı olursunuz.
   • İlk denemelerinize evinizdeki mobilyalardan başlayabilirsiniz.Evinizde eski mobilyalarınız yok ise, ikinci el eşya satan dükkanlardan bu tarz mobilyaları rahatlıkla temin edebilirsiniz.
   • Kafanızda bir tasarım belirleyip kağıt üzerinde resmettikten sonra, dönüştürme işine başlayabilirsiniz. Yalnız dönüştürme işine başlamadan önce mobilyaların fotoğrafını çekmeyi unutmayınız. Müşterilerinize sunacağınız mobilyaların önceki ve sonraki halleri, sizin için en etkili reklam olacağını aklınızdan çıkarmayın.
   • Sıra geldi işinizi tanıtmaya. Öncelikle bir internet sitesi ve facebook grubu oluşturmalı ve buralara örnek çalışmalar yükleyerek işinizi tanıtmalısınız. Özellikle facebook sayfalarında, kendi arkadaş çevrenizde yapacağınız paylaşımlar büyük önem arz etmektedir. Bu paylaştıklarınız arkadaşlarınız tarafından da beğenilip paylaşılacak ve beğeniler, yuvarlanan bir kar topu misali artmaya devam edecektir. Dilerseniz, bir el kataloğu oluşturarak çevrenizde mobilya eşyası satan yerlere giderek anlaşmalar yapabilirsiniz. Hatta 2. el eşya dükkanlarıyla anlaşarak sadece onlar için eşyaları dönüştürebilirsiniz. Bu tamamen sizin kendi seçimize kalmış. Alternatifleri oluşturmak sizin elinizde.

 

Bu iş geri dönüşüm işinin sadece bir alanı. Geri dönüşüm işinde özellikle ev eşyalarında büyük bir pazar bulunmaktadır. Evden de yürütebileceğiniz bir iş arıyorsanız, yenilikçi ve kazançlı bu pazar tam da size göre.

İş hakkında detaylı bilgi almak için ve görüşlerinizi belirtmek için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

Evden Para Kazanmanın Yolları

İşsizlik günümüzün en büyük sorunlarından birisi, buna karşılık pek çok kişi kendini.. Read more

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak