En Karlı Sektörler | Kar Marjı Yüksek Olan İşler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
en karlı sektörler

En Karlı Sektörler

Farklı iş kollarının karlılık oranlarını bilmek, size hangi iş kolunda hizmet vereceğinize karar verme imkanı sağlayacaktır. Bu sebeple, en yüksek kar marjı olan sektörleri sizler için araştırdık:

Online Tüccarlar

Online tüccarlar, işgücü ve genel masrafları olabildiğince azalttıkları için son derece karlı bir iş yapmaktadırlar. Fiziksel bir satış mağazası olmadığından, masraflar oldukça düşüktür. Ancak yine de depolama ve dağıtım masrafları var olacaktır. Online tüccarların, mağaza sahibi rakiplerine göre  kar oranlarını çok daha güçlü bir şekilde şekillendirme imkanları vardır.

Fiziksel bir mağazası olmayan bu tüccarlar, ortalama 23.94% kar marjına sahiptirler ve bu da onları  sektörün en yüksek kar marjı sahipleri  konuma getirmektedir.

Sağlık ve Kişisel Bakım

Sağlık ve kişisel bakım, geleneksel iş sektöründe en yüksek kar marjına sahip alanlardan bir tanesidir. Bu mağazalar,  geniş bir kozmetik ürün yelpazesine sahip olmanın yanısıra, makyaj, tuvalet malzemeleri ayrıca çeşitli medikal malzemeler ve tezgah üstü ilaçların da satışını gerçekleştirmektedirler. Popüler sağlık ve kişisel bakım mağazaları, fotoğraf servisi, limitli gıda satışı gibi ek hizmetler yerine getirmekte, hatta çeşitli ev malzemelerini de stoklarında bulundurmaktadırlar.

Sağlık ve kişisel bakım ürünleri, genelde markalaşma amacıyla, değerinden yüksek fiyatlandırılmaktadırlar. Ancak oldukça düşük fiyata satılan ilaçlar ve ek servisler ile yüksek kar dengelenmektedir. Sağlık ve kişisel bakım ürünleri, 14.82%lik kar oranı ile kar marjı sıralamasında ikinci durumdadır.

Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu ürünlerinin satışını gerçekleştirenler, yaklaşık 13.88% oranında kar marjına sahiptirler ve bununla üçüncü durumdadırlar. Genelde lokal mağaza sahipleri, franchise yolu ile  ya da  büyük ortaklık zincileri şeklinde işyerlerini kurmaktadırlar. Bu mağazalar müşterileri için  yatak, abajur, koltuk ve masa gibi mobilyaları ile geniş bir ürün, kalite ve fiyat yelpazesine sahiptirler. Mobilya mağazalarındaki ürünler dayanıklı, çalınması ve atılması zor ürünler olmaları sebebi ile avantajlıdırlar. Ev mobilyaları da , sağlık ve kişisel bakım ürünlerinde olduğu gibi standart değerlerinin çok üstünde fiyatlandırılabilirler. Büyük bir tüketici kitlesi, üst kalitedeki ürünler için yüksek fiyat ödemeye hazırdır.

 

Giyim Sektörü

Karlılık açısından karma bir segmente sahiptir. Ancak, yüksek gelir düzeyindeki müşteriler için tasarlanmış giyim malzemeleri, hammade ve üretim maliyeti gözönüne alındığında aşırı  yüksek kar marjı ile satılmaktadır. Bir diğer yandan ise moda endüstrisindeki yoğun rekabet ortamı diğer rakipleri alt edebilmek açısından fiyatları düşürmeyi de zorunlu kılmaktadır. Giyim mağazası sahipleri, makalemizde belirttiğimiz diğer iş kolları arasında 13,27% kar marjı ile dördüncü sırada gelmektedirler. Moda sektorü hala perakendeciler için iyi bir kar alanı sunmaktadır.

Spor malzemeleri

Bu ürünler, kar getiren işler sıralamasında sonuncu sırada yer almaktadır, ancak bu her zaman kötü bir şey olarak yorumlanmamalıdır. Spor malzemesi satan mağazalar, fitness, spor aletleri, kıyafetleri ve aksesuarları ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler. Genelde tüm spor mağazalarında bulunan ortak ürünler, futbol topu, tenis topu, boks ekipmanları, ağırlık kaldırma ekipmanları ve spor ayakkabıları vb. ürünlerdir.

Yatırım Yapılabilecek Sektörler

İş dünyasının önde gelen dergileri arasında yer alan Capital, yeni iş kurmayı.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak