Evde Şeker İşi | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
evde şeker yapımı

Evde Şeker İşi

Eğer şekerlemeler yapma konusunda becerikliyseniz, mutfağınızda bir ek iş başlatabilirsiniz.

Nasıl Başlanır?

Kendi işinizi sürdürmek, hiçbir zaman kolay bir şey değildir, ancak şekerleme imalatı işi diğer evden yapılan iş kolları ile karşılaştırıldığı zaman, bazı avantajlara sahiptir. En önemli avantajlarından birisi de , şekerlemeler diğer gıda ürünlerine göre çok daha uzun süre tazeliğini kaybetmeden kalabilirler, böylece üretim ve satış süresi arasında biraz daha fazla esnekliğe sahip olabilirsiniz.

Kendinize özgü tariflerinizi hazırlayın. Hangi çeşit şekerlemelerin en lezzetli ve farklı olduğunu ortaya çıkartın. İnsanlar genelde farklı lezzetlere ilgi duymaktadırlar, bu sebeple geniş bir ürün yelpazesi sunmak isteyebilirsiniz. Ancak, listenizi en iyi ürünleri içerecek şekilde daraltarak başlangıç yapmaya çalışın. İşinizde başarılı oldukça, yeni ürünlerinizi de ekleyebilirsiniz.

Şekerlemelerinizi yapmak için gereken malzemeleri satın alırken, tarif reçetelerinizi de yanınızda bulundurun.Yaptığınız toplam harcamayı, imal ettiğiniz şekerleme sayısına bölerek, her bir porsiyon için maliyetinizi tespit edin. İstediğiniz karı elde etmek için ne kadar şeker satmanız gerektiğini belirleyin. Örneğin bir kutu şekerleme için maliyetiniz 10 tl ise , ürünü yapmanızın ne kadar sürdüğüne göre ürün maliyetine birkaç TL kar ekleyerek, ürününüzü fiyatlandırabilirsiniz.

Şekerlemelerinizi çekici bir şekilde ambalajlayın. Yaptığınız şekerlemenin çeşidine göre, bunları folyo veya plastik ambalaj ile paketlemeyi , kutulamayı, torbaya koymayı ya da kurdelalar ile bağlamayı düşünebilirsiniz. Eğer paketleme ile fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız, çevrenizde el işleri, yaratıcı ambalajlar konusunda yetenekli birisinden destek alabilirsiniz.

Evde hazırlanmış sekerlemelerinizi nasıl pazarlayacağınızı araştırın. Arkadaşlarınıza önermek ile başlayıp, sergi ve fuarlarda , pazarlarda, hatta internet üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ” senyapsensat.com”, “gittigidiyor”, “ebay” gibi popüler sitelerde satış yapabileceğiniz gibi, kendi sitenizi kurarak da satış yapabilirsiniz.

 

Ne Şekeri Yapabilirim?

İnternet üzerinden araştırma yaparak ne tür şekerler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Nikah şekeri, bebek şekeri, elma şekeri, horoz şekeri, lolipop vb. birçok çeşit şeker yaparak pazarlayabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Nasıl Yapılır?

Evde nikah şekeri yaparak para kazanmak istiyorsunuz ama nasıl ve.. Read more

Evde nikah şekeri yapmak istiyorsanız, “evde nikah şekeri nasıl yapılır?” başlıklı yazımızda, bu konu hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Evde Bebek Şekeri Yapımı

Evde iş imkanı arayanlara çok güzel bir gelir kapısı daha. Bebek şekerleri,nikah.. Read more

Evde bebek şekeri yapmak istiyorsanız, “evde bebek şekeri yapımı” başlıklı yazımızda, bu konu hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Evde Yapılacak İşler

Bu işler sayesinde,evinizin rahatlığında çalışarak para kazanabilirsiniz.Üstelik herhangi.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak