Ek Gelir Elde Etmenin Yolları | Ek Gelir Nasıl Sağlanır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
ekstra para kazanma

Ek Gelir Elde Etmenin Yolları

Para sıkıntısı mı çekiyorsunuz? Pek çok bekar ebeveyn (ülkemiz şartlarında pek çok insan diyebiliriz) ek gelir bulma ihtiyacında, ancak ikinci işi yapacak zamanları yok. İş böyle olunca, zaman üretken olma ve iş fırsatları bulma zamanıdır. Boş zamanlarında ek gelir kazanmak için aşağıdaki yolları değerlendirebillirsiniz.

Çocuk bakıcısı olabilirsiniz

Pek çok aile günün tuhaf saatlerinde kaliteli çocuk bakımına ihtiyaç duyuyor. Hafta boyunca tam gün çalışsan da, hafta sonlarında ya da önemli gecelerde çocuklara bakarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Freelance(Serbest Çalışabilirsiniz)

Var olan programın çerçevesinde ve evde rahatlıkla yapabileceğiniz pek çok serbest çalışma işleri mevcut. Part-time çalışabileceğiniz bir yazı işini, bilgisayara yazı geçirme veya bir metni okuyarak düzeltebileceğiniz işleri göz önünde bulundurun.

Sanal asistanlık yapabilirsiniz

Başkaları için 3 kat ya da 4 kat daha fazla zaman gerektiren hangi işleri sen daha kısa sürede yapabilirsin? Yeteneklerinizi düşünün! Sanal bir asistan olarak bu yeteneklerinizi ortaya koyduğunuzda düzenli bir ek gelir elde edebilirsiniz. Örneğin; küçük bir işletmeci sizinle her ay düzenli olarak haber bültenlerini göndermeniz  ya da veritabanını güncellemeniz için bir anlaşma yapabilir.

 

Ev temizliği yapabilirsiniz

Haftada sadece bir evi temizlemek bir ayda yaklaşık 350 tl ek gelir kazanmana yardımcı olabilir. Her bir temizlik 3 saat kadar vaktinizi alabilir. Eğer işe yeni başlıyorsanız, bulunduğun bölgedeki marketlere, iş yerlerine ilan yapıştırmayı deneyin!

Arkadaşlarının ya da komşularının evcil hayvanlarına bakabilirsiniz

Var olan programın çerçevesinde kopek bakıcılığı yapmak para kazanmanın bir diğer yolu. Örneğin, tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız, köpek bakıcılığını sadece hafta sonları yapabileceğinizi bildirin. Her ay 2-4 hayvana bakmak size ayda 120tl-240tl kazandırabilir.

Para kazanmak için üretkenliğinizi kullanabilirsiniz

Kendinize has olan yeteneklerinizi  ekstra gelir kazanabileceğiniz iş fırsatlarına nasıl dönüştürebileceğinizi göz önünde bulundurun! Örneğin; koleksiyon defteri oluşturmayı seviyorsanız, başkalarının eksik koleksiyonlarını tamamlamaya yardımcı olabilirsiniz.  Allah vergisi yeteneklerinizi ve neler yapmayı sevdiğinizi düşünün. Üretkenliğinizin tek sınırı kendinizsiniz.

Evden Para Kazanmanın Yolları

İşsizlik günümüzün en büyük sorunlarından birisi, buna karşılık pek çok kişi kendini.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

3 comments

 • Eylül 13, 2012 4:28 pmPosted 5 years ago
  nermin uçak

  evde poğaça,kurabiye,kek,sarma yapabilirim izmirde oturuyorum izmirde bunları satabileceğim yerler varmı saygılarımla

  Cevapla
  • Visit site
   Eylül 20, 2012 8:29 amPosted 5 years ago
   kübra

   merhaba nermin hanım ben kübra kendime eleman arıyorum detaylı bilgi için beni eklermisiniz msn adresim : seksenn_bess@hotmail.com

   Cevapla
 • Visit site
  Kasım 13, 2012 10:46 amPosted 5 years ago
  SEVDA

  merhaba ben sevda kütahyada oturuyorum çalışıyorum ama boş vaktimdede ek iş yapmak istiyorum tabiiii diger 9 arkadaşımda mail adresim sevdaozbakici@hotmail.com 05063215952

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak