Çevreci Ek İş İmkanları | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi

Çevreci Ek İş İmkanları

Eğer ek iş yaparak biraz ekstra kazanç sağlamayı düşünüyorsanız, belki de çevreci bir iş başlatmayı düşünebilirsiniz. Çevreci işler, kendinizi rekabet ortamında farklılaştırmanızı sağlamanın yanısıra, potansiyel müşterileriniz için de akılda kalıcı olmanızı sağlayacaklardır. Peki çevreci işler tam olarak nedir ? işte size hemen başlayabileceginiz 8 adet çevreci iş örneği :

Solucan Çiftliği İşine Girin

Solucan gübresi işi son derece ilginçtir. Kendi solucan gübrenizi, bahçıvanlara ya da balıkçılara satışını gerçekleştirebilirsiniz. Organik gübre, özellikle ev ürünleri satan mağazalarda oldukça yüksek tutarlarda satılmaktadır. Komşu bahçıvanlarınız, daha düşük fiyatlarla önereceğiniz sizin organik gübre karışımınızı almak için can atacaklardır. Bunun yanısıra, organik gübre karışımları konusunda ders vermeyi de düşünebilirsiniz.

Organik Sabun İmalatı Yapın

Sabun yapmak, pek çok insanın düşündüğü kadar da zor bir iş değildir. Ek iş olarak yapılması mümkündür. Ev yapımı sabunların en güzel yanı, onları istediğiniz gibi eşsiz yapabilirsiniz. Örneğin, keçi sütünden, bitkilerden, aroma terapi sabunları imal edebilirsiniz. Ev yapımı sabunlarınızın pazarlarda, el işi sergilerinde ve internet üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük Alanlarda Organik Bahçeler Yapın

Ekonominin kötü gidişatı, yiyecek, içeceklere duyulan güvenin azalması, tarım ilaçlarının insanları tedirgin etmesi sebebi ile hergün daha da çok kişi kendi evinde sebze meyvesini üretme yoluna gidiyor. Ancak bu daha önce hiç tohumlarla, fidelerle ugraşmamıs kişiler için oldukça zor bir iş. Bu zor işi onlar için siz yaparak, son derece kazançlı bir iş kurabilirsiniz. Eğer bahçıvanlık konusunda deneyimliyseniz, ekip biçmeyi seviyorsanız, bu iş size eğlenceli ve aynı zamanda kazançlı bir geçim kapısı sağlayabilir.

Çevre Danışmanlığı

“Çevreci olmak” terimi sizin için, “yeşili korumak” anlamına geliyor olabilir. Özellikle de israfı azaltmaya çalıştığınızda büyük şirketler açısından inanılmaz tasarruflar saglamanız mümkündür. Çevre danışmanları, bugün pek çok yerde karşımıza çıkmaya başladılar. Bu insanlar, hazırladıkları projeler ile hem evlerimizde hem de işyerinde çevreyi korumamızı sağlamanın yanısıra, paradan da tasarruf etmemizin yollarını göstermekteler. Bazı kişiler evlerindeki yalıtım ya da izolasyon düzgün yapılmamış olduğundan, çok fazla enerji harcamak zorunda kalmaktadırlar. Siz bu kişiler için, enerji tasarrufu sağlamanın yollarını göstereceğiniz gibi, bir geri dönüşüm programı hazırlayarak çok daha etkin bir yaşam tarzına sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden “çevre danışmanlığı” konusunda katılabileceginiz programları bulup, belli bir ödeme ile bunlara dahil olarak “çevre danışmanlığı” işinizi baslatabilirsiniz.

Soyadan ya da Balmumundan Mumlar Yapın

Normal mumların havaya toksik ve ağır kimyasallar karıştırdığını biliyor muydunuz? Soya ve balmumundan üretilmiş mumlar doğaldır, özellikle de kokuları esans yağlarıyla oluşturulduysa. Üstelik, paraffinden çok daha yavaş yanar ve daha saftır. Evinizde ve duvarlarınızda duman bırakmaz. Eğer mumları seviyorsanız, soya ve balmumundan mum imalatı eğlenceli olabilir ve size ek gelir sağlayabilir. Mumlarınızın internet üzerinden satışını da yapabilirsiniz.

Halka Açık Bir Kiralama İşi Kurun

Bir alanda ihtiyaç duyulan çoğu ürüne sahip misiniz, ya da harika bir film arşivine ? Eğer öyleyse bunları kiraya vererek para kazanabilirsiniz. Küçük ve halka açık kiralama yerleri gün geçtikçe çoğalmakta. Genelde komşularınız ya da evinizin belli bir çerçevesi içerisinde malzemelerinizi kiraya verebilirsiniz. Örneğin, bir halı yıkama makinasına ihtiyaç duyuyorsunuz, bunu yılda bir kere kullanmak için gidip satın almak yerine , çevrenizden kiralamayı tercih edebilirsiniz. Hem de paranız cebinizde kalmış olacaktır. Kiralama yerleri , tüketimi azaltmakta, hem de paranızdan tasarruf etmenize olanak vermektedir.

Çevreci Dikiş İşi İle Uğraşın

En sevdiğim kazaklarımdan bir tanesi de, internet sitesinden almış olduğum %100 el yapımı ve başka kazaklardan dönüştürülmüş, muhteşem, küçük kazağımdır. Çevreci dikimin insanlar için pek çok cazip yönü bulunmaktadır. Dönüştürülmüş kumaşlar, kıyafetler ve takılar satarak çok iyi kazanç elde etmeniz mümkün. İnternette bu tür kıyafetler 100-200 TL arasında alıcı bulmaktadır. Sitelere koyulan kazakların, birkaç saniyede tükendiği bile olmaktadır.

Dönüştürme işi gerçekten yüksek potansiyel barındırmakta. Bir sanatçı, rengarenk, parlak kutuları inanılmaz lamba ve avizelere dönüştürmekte. Bir başka sanatçı ise, sahilde bulduğu deniz kabuklarından son derece güzel takılar oluşturmakta. Bunlar sadece birkaç örnek. Bir ürünü başka bir ürüne dönüştürmenin tonlarca farklı yolu bulunmakta. Eğer fikir edinmek isterseniz, internetteki sitelerden fikir edinmeye çalışabilirsiniz.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak