Dans Stüdyosu Açmak

Dansa olan sevginiz ve yeni jenerasyona eğitim vermeye olan ilginiz, sizi dans stüdyosu açmaya yönlendirebilir.Dans stüdyonuzda bireysel dersler verebileceğiniz gibi grup dersleri ya da bayanlar ve erkekler için farklı dans dersleri verebilirsiniz. Dans stüdyonuzu, zaman içinde farklı ses ve müzik çalışmaları ile geliştireceğinizi düşünmelisiniz. Stüdyonuzu açarken, başlangıç sınıfları düzenleyin ve yerel okullarda seminerler verin.Bu toplantılaseminerlerr ailelerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin dans programı hakkında daha fazla bilgi edinme konusunda ilgisini çekecektir. Bu şekilde toplumun da ilgisini çekmiş olacaksınız.

Nasıl Başlanır?

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Kendinize geniş,görsel ve çekici bir stüdyo alanı bulun. Dans stüdyoları, genelde sert tahta zeminli ve doğal ışık alan mekanlardır. Dans stüdyonuz okullardan ve yerleşim alanlarından çok da uzakta olmamalı, bu şekilde öğrenciler ulaşımda zorluk çekmemelidirler.
  • Bir asistan işe alın ve başlangıç sınıflarını eğitmek üzere yetenekli öğrencilerinizi kullanın. Eğer para durumunuz müsait ise, tutacağınız asistan hem bir danışma masası olarak çalışabilir hem de yeni öğrencilerinize yol gösterici olabilir. Diğer bir yöntem ise, deneyimli öğrencileri yeni başlayanlar ile partner yapmaktır. Bu sayede, yeni başlayanların yeteneklerinin farkına varmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Stüdyonuzun etrafına yüksek aynalar koyarak, derslerin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Aynalar sayesinde öğrenciler bireysel çalışmalar yapabilir , siz de daha geliştirilmiş dersler için zaman kazanmış olursunuz.
  • Stüdyonuz için doğru ekipmanları sağlayabilmek için bir dans ekipmanları tedarik firması ile çalışın. Yer matları, denge barları ve stüdyonuzda tüm öğrencilerin kullanımına açık olacak diğer ekipmanları almanız gerekecektir. Bir miktar dans ayakkabısı ve hazırlıksız öğrenciler için de koruyucular alın.
  • Sizi öneren öğrencilerin aileleri için teşvik edici uygulamalar düzenleyin. İndirimli sınıflar, stüdyoda ücretsiz zaman geçirme fırsatı  gibi teşvikler, sizi komşularına, arkadaşlarına tavsiye eden öğrenciler için hediye edilebilir.
  • Yetenekli öğrencilerinizin dans performanlarını ya da gösterilerini çekeceğiniz bir video hazırlayın. Bunu potansiyel müşterilerinize gösterebilirsiniz. Öğrencilerinizin velilerinden deneyimli bir video çekimi yapan birisini tanıyıp tanımadıklarını sorabilirsiniz.
  • Dans teknikleri konusunda bilginizi ve öğretim ekipmanlarınızı elden geçirin. Dans stüdyonuz kısa zamanda mali açıdan kazanç getirmeye başlayacaktır, sizin dans konusunda ki birikiminiz öğrencilerin daha da çok gelmesini sağlayacaktır. Eğitim seminerlerine ve toplantılarına katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

[/dcs_ul_list]

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.