Çok Fonksiyonlu Masa

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız dairenizde boş alan kazanmanın altı değerinde olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle yer kazandıran stil sahibi mobilyalar her zaman çok tutulur. Bu düşünceden yola çıkan Studio NL tasarımcısı Athanasia Leivaditou New York’ta hem çalışıp hem okuduğu zamanlardan ilham alarak açılınca yatak haline gelen masa “1.6 SM Of Life”ı tasarladı.

Yer kazanmak için gün içinde masanın kapağı kapatılır. Gece olunca masanın sağ yan yüzündeki kapak aşağı indirilip tabana şilte ve yastık konulduğunda masa yatak olur. Kapak istenildiğinde eğimli durarak yatak başlığı görevi yapmaktadır. Masanın sol yanı bir dolap ihtiva etmektedir. Masanın ölçüleri 2 m x 0,8 m x 0,8 m’dir, farklı ebatları da vardır.

Athanasia tasarımı hakkında şöyle konuştu: “Ofislerimizdeki dar alanlarda sıkışıp kalıyoruz, bir türlü sığamıyoruz buralara. Ana konseptimiz için buradan yola çıktık. Sonra şunu fark ettim: her millet problemleri için sosyal şartlara bağlı olarak kendine göre farklı çözümler üretiyor. Örneğin bu masa siesta için kullanılabilir ya da sabaha yetişmesi gereken işler varsa gece birkaç saatliğine uyumak için kullanılabilir.”

Bu ergonomik tasarım masa henüz Türkiye’de bulunmuyor. O yüzden mobilya sektöründe faaliyet gösteren girişimciler için güzel bir yatırım fırsatı olabilir.

 

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑