Çirkin Modeller Ajansı

Dünyada her geçen gün binlerce farklı iş fikirleri hayata geçiriliyor. Biz de bu fikirlerden ilginç ve başarılı olanları araştırarak sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bugün de sizlere son derece ilginç bir iş fikrinden bahsetmek istiyoruz.

Televizyonlarda, dergilerde ve filmlerde hep güze l insanlar görmeye alışmışızdır. Tüm yüzler güzel ve birbirinin benzeri. Öyle ki  ancak standart olmayan ve hatta şok edici bir yüz dikkat çekebiliyor. İşte tam da bu noktada Londra’da bir moda firmasının birbirinden farklı çirkin modeller kullandığını öğreniyoruz.

Çirkin Modeller Ajansı, piyasaya yabancı değil. 40 yıldan fazla zamandır faaliyet gösteren firma bu zamana kadar da oldukça başarılı bir iş geçmişine sahip. Bu ajansta çalışan modeller geleneksel görünüme sahip olan modeller değiller ancak yine de onlara çirkin demek yanlış olacaktır. Ve onların bu standart dışı görüntülerinin oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Çirkin Model Ajansının sitesinde pek çok farklı karakter bulabilirsiniz; gangasterler, cüceler, yaşlılar, şişmanlar, her tarafı dövme ile kaplı olanlar, aptal suratlılar hatta fiziksel problemi olanlar. Ajansın portföyünde, dünyanın en uzun adamı Kesen Sultan ya da Elaine Davidson, en çok piercingi buluna kadın gibi Guinness Rekorlar kitabından bile karakterler mevcut.

Çirkin Modeller Ajansı’nın kapısı her yetişkine açık, eğer o kimsenin kendinde gurur duyduğu, öne çıkardığı eşsiz bir özelliği varsa hemen başvurabilirler. Yukarıda saydığımız çok farklı özellikler size bir fikir verecektir sanırım. Halihazırda ajansın listesinde 1000’den fazla model bulunuyor.

1969 yılında piyasaya ilk çıktıkları zaman, ajans bir ilan yayınladı ve bu ilk ve son seferdi. O tarihten sonra tekrar ne reklam vermelerine ne de ilan yayınlamalarına gerek kaldı. Firma’nın modelleri Bond filmlerinde, televizyon dizilerinde, Marks& Spencer, Calvin Klein tarafından yayımlanan reklamlarda yer aldılar, aynı zamanda Vogue, Bizarre gibi dünyanın önde gelen dergileri tarafından davet edildiler. Bu bilgiler bize, insanların aslında modern kitle iletişim araçlarının yüzyıllardır empoze ettikleri sahte cazibeden biraz yorulduklarını ve sıkıldıklarını gösteriyor. Olağan dışı ve standart olmayan karakterler için iş dünyasında güçlü bir trend söz konusu ve gelecek birkaç yıl içinde bu trend daha fazla güçlenecek gibi gözüküyor.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.