Çevre dostu kazak cilt yenileyici özelliğe sahip!

Giyim sektöründe inovasyonlar hız kesmiyor. Alman moda markası Twosquaremeter cilt üzerinde yararlı etkiler sağlamak için süt ve yosun lifleri ihtiva eden bir kazak üretti.

Çevre dostu giysiler trendi gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gazetelerden yapılmış terlikler ve geri dönüşümlü ayakkabılar görmüştük. Şimdilerde ise Alman markalı Twosquaremeter giyildikçe cildi yenileyen sütlü ve yosunlu kazaklar üretti.

Twosquaremeter, “İnovasyon Fabrikası” tarafından yaratılmış bir markadır. Özel biyolojik iplikler ile örülmüş bluzlar ve hırkalar üretmektedirler. İplikler cildi tamir edici ve yenileyici özellikte yosun ya da süt proteini lifleri ihtiva eder. Sütlü kazak üretmek için sütün kaymağı alınır ve kurutulur, daha sonra ayrıştırılan proteinler liflere dönüştürülür. Twosquaremeter bu liflerin teri emdiğini ve kokuyu engellediğini ayrıca vücut sıcaklığını düzenlediğini öne sürüyor. Bu arada piyasada pamuktan ve cildi gençleştirici vitamin ve mineraller içerdiği söylenen yosundan üretilmiş giysiler de bulunuyor. Yapılan çalışmalara göre özel tekniklerle yosun liflerinde üretilen bu giysi, birçok kez yıkansa dahi cildi yenileme özelliğini kaybetmiyor. Marka ürünlerinin çevre dostu olduğunu ve sıkı etik standartlara göre çalıştıklarını ve sadece kendi şartlarına uyan ülkelerde üretim yaptıklarını söylüyor. Aşağıdaki video Twosquaremeter’ın ürünlerinden bazı örnekleri gösteriyor:

Çevre dostu modacılık gayet güzel bir girişimcilik alanı. Bu alanda hayata geçirilen inovasyonlar da yatım yapmayı düşünen girişimciler için güzel illham kaynağı.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.