Butik Otel Açmak İstiyorum!

Butik otel,aynı mobilyalar,aynı eşyalar kullanılarak aynı tip odalar oluşturulup gezginlerin ihtiyaçlarını karşılayan otellerdir.Butik otel açmak oldukça sermaye gerektiren,pahalı bir iş olabilir.Fakat sonunda gelecek başarı bunu fazlasıyla size ödeyecektir.

 

Nasıl Başlarım?

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • Öncelikle sermayeniz için bir çözüm bulun.Bunun için bir yatırım ortağı bulabilirsiniz.Çünkü butik oteller,yatırım için cazip işlerden biridir.
  • Bir konum seçin. Butik oteller ilk New York ve Londra gibi kentsel alanlarda 1980’lerde ortaya çıktı. Şimdi neredeyse her büyükşehir ve tatil bölgesinde yaygın olarak bulunmaktadır. Butik oteller genellikle bölgeye uyumlu olarak tasarlanmış,kendi bulunduğu bölgeyle özdeşlemişlerdir.Daha çok turistik bölgenizin özellikllerine göre bir yer seçmelisiniz.Eğer merkezi yerler için para sorun olacaksa,manzarası olan açık yerleri tercih etmelisiniz.
  • Bir stil oluşturun. Butik oteller hakkında tüm yaratıcı tarzları inceleyin. Bulunduğunuz yerin özellikleri oda tarzı ve dekoru belirlemelidir. Birçok butik otel sahipleri gibi benzersiz odalar ile tekil bir tema oluşturun.Örneğin, kereste ve otantik bir doğal taş kullanılarak,kabaca yontulmuş lük odalar oluşturabilirsiniz. Odaların rahat ve ev havasında olmasına özen gösterin.
  • Eğer butik otel işinde, başarılı olmak istiyorsanız, güzel mobilyalar, ultra konforlu yataklar, ince örtüler ve kaliteli sanatsal aksesuarlara yatırım yapın. Detaylara dikkat etmek çok önemlidir. Misafirleriniz kaliteli tuvaletler, ekstra yastıklar ve rahat sandalyeler isteyeceklerdir.
  • Yüksek hızlı kablosuz internet, düz ekran televizyonlar ve çeşitli misafirler için olanaklar,spor salonu, spa hizmetleri ve mükemmel yemekler gibi hizmetler,başarınızı büyük oranda etkileyecektir.
  • Unutmayın ki,otelinizi reklamını en iyi oteliniz yapacaktır.Kaliteli hizmet ve güler yüzlü,mutlu çalışanlar başarınızın en önemli anahtarıdır.

[/dcs_ul_list]

 

Gerekli Belgeler

Öncelikle, Butik Otel Turizm İşletme Belgesi’ne ihtiyaç duyacaksınız.Bu belgeyi almak için de yerine getirmeniz gereken bazı şartlar bulunmakta.Bölgenizdeki belediyeye başvurarak detaylı ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz.

[dcs_postbox id=”2586″ type=”medium-225″ words=”12″ /] [hana-code-insert name=’orta’ /]

“Butik Otel Açmak İstiyorum!” için bir yanıt

 1. Merhaba;

  İstanbul Sultanahmet semtinde bulunan binamızı butik otel şeklinde restore edip faaliyete geçirmek istiyoruz. Bu konuda yatırım yapmak isteyenlerin bizimle iletişime geçmesini rica ediriz.

  Mail Adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

  e-mail: [email protected]

  Hülya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.