Bayan Kuaför Salonu Açmak | Bayan Kuaför Salonu Nasıl Açılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
bayan kuaför salonu açmak

Bayan Kuaför Salonu Açmak

Kadınlar ve erkekler için en değerli ziynet tartışmasız saçılarıdır. Çünkü saçlar, kişinin güzel görünmesinde oldukça etkilidir. Bu nedenle bayanlar ve erkekler her dönemde modaya uygun olarak saçlarına şekil vermek için kuaförlere ihtiyaç duymuşlardır. Günümüzde dış güzelliğin daha da önem kazanmasıyla insanlar kuaförleri daha da çok kullanmaya başlamışlardır. Özellikle bayanlar için güzellik daha ön planda olduğu için kadın kuaförleri daha da ön plana çıkmıştır. Şöyle bir çevremize baktığımızda hemen hemen saçını boyatmayan bayan yok gibi. Bu da demek oluyor ki; saçını boyatan her bayan ayda bir dip boya için kuaföre gidecek. Kaşlarını kendisi alamayan her bayan da hafta da bir kaş aldırmaya kuaföre gidecek. Bunların yanında saç kestirmek, saçlara şekil vermek, gelin başı yaptırmak, ağda yaptırmak, manikür-pedikür yaptırmak, saç bakımı yaptırmak, röfle yaptırmak, perma yaptırmak, maşa yaptırmak, makyaj yaptırmak, topuz yaptırmak ve fön çektirmek için de kuaförlere gidilmektedir. Her ay bayanların, bunlar için kuaföre gittiğini düşünürsek, bayan kuaförlüğünün oldukça karlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Dış güzelliğe verilen önemi de göz önünde bulundurursak, kuaförlük mesleğinin hiçbir zaman önemini yitirmeyeceği sonucuna varabiliriz.

Peki bayan kuaför salonu nasıl açılır?

Bayan kuaför salonu açmak için bayan kuaförü olmalısınız ve ustalık belgenizin bulunması gerekiyor. Ustalık belgesinden önce kalfalık belgesi almanız gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer bayan kuaförü değilseniz ve ustalık belgeniz yoksa bunları sağlayıp bayan kuaförü olabilirsiniz. Kalfalık ve ustalık belgeleri halk eğitim merkezlerine başvurup, eğitim alınarak ve sınavlarında başarılı olarak elde ediliyor.  Kuaför değilseniz, başka bir alternatif olarak, işyeri açma belgesi alıp bir işyeri açarsınız ve yanınızda eleman olarak kuaför çalıştırabilirsiniz. Yani siz işletmenin sahibi olursunuz ve bu işte eğitimi olan çalışanlarınız olur.

Bayan kuaför salonu için gereken şartlar nelerdir?

a)En az 75 m2 kapalı alanı ve tuvaleti olmak.(Tuvalet bedensel engellilerinde kullanabileceği

şekilde düzenlenecek.)

b)  Ustalık belgesi bulunmak.

c)Aletlerin dezenfeksiyonu için ışıklı dezenfeksiyon aleti bulundurmak.

d)Kullanılıp atılabilen kan taşları dışında herhangi bir makinenin kullanmamak.

e)Detaylı İşyeri yerleşim krokisi çizdirilecek teknik bir kişi bulmak.

f)Bu yerleşimi izinsiz değiştirememek.

 

Bayan kuaför salonu açma maliyeti nedir?

Açacağınız bayan kuaför salonunun; dükkân kirası, fön makineleri, bakım ürünleri, kullanılan malzemeler ve yanınızda çalıştıracağınız elemanların maaşları vb. giderleri olacaktır. Bunun için ortalama 20.000- 50.000 TL gibi bir maliyet çıkabilmektedir.  Nerede ve nasıl bir salon açmak istediğinizle ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz, sizin için daha sağlıklı bir maliyet hesaplaması yapabiliriz. Bunun için yazımıza yorum yapmanız yeterli.

Kuaför salonun işletmenin avantajları nelerdir?

   • Kuaför salonları her zaman ilgi gören işyerleridir,
   • Tercih edilen bir salon olduğunda çok iyi bir geliri vardır,
   • Kullanılan malzemelerin maliyeti fazla değildir,
   • Çalıştırılan elemanlara çok fazla ücret ödenmemektedir.

 

Örnek Fiyat Listesi

HİZMET

FİYAT

(TL)

FÖN 10.00
TOPUZ 40.00
ÖRGÜ 50.00
KESİM 40.00
ÇOCUK SAÇ KESİMİ 25.00
YIKAMA 5.00
BAKIM 35.00
BOYA 65.00
RÖTÜŞ 30.00
RENK DEĞİŞİMİ 125.00
RÖFLE 150.00-175.00
BALYAJ 150.00
PERMA 150.00
DEKOLERE 150.00
MANİKÜR 15.00
PEDİKÜR 20.00
PARAFİN 15.00
NİŞAN 150.00
GELİN 350.00
KOMPLE AĞDA 60.00

 

Başarı İçin İpuçları

   • Tüm koşulları yerine getirip kuaför salonunuzu açtınız peki ya sonra? Öncelikli olarak bu işte en iyisi olmak ve iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, eğitimli olmanız ya da iş yerinizde eğitimli ve işini en iyi yapan kişilerle çalışmalısınız. Gerekli olan eğitime, teknik bilgi ve birikime sahip değilseniz, başarılı ve çok tercih edilen bir kuaför salonu olma sansınız hemen hemen hiç yoktur.
   •  Kuaförlükte çok önemli olan bir konu da tabi ki yenilikleri takip etmektir. Hiçbir müşteri eski zamandan kalma saç modellerini ve yöntemlerini devam ettiren bir kuaförü tercih etmez. Bu nedenle sürekli olarak yeniliklere açık olmalı ve son trendleri kuaför salonunuzda kullanmalısınız.
   • Kuaför salonunuz ferah olmalı, bekleyen müşteriler için oturma alanları bulunmalı ve her daim temiz olmalıdır.
   • Salonunuzda kullandığınız ürünler kaliteli olmalı ve müşterilerin sağlığını olumsuz etkileyecek ürünler kullanılmamalıdır.
   • Kuaför salonunuzu merkezi bir yerde açarsanız, müşteri edinmeniz de daha kolay olacaktır.
   • Yanınızda çalıştırdığınız elemanlarınız bakımlı ve temiz olmalıdır. Özellikle saçlarının bakımına daha fazla dikkat etmelidirler.
   • Önemli noktalardan biri de kuaför salonunuzun dekorudur. Ne kadar güzel, ilgi çekici ve modern bir dekora sahip olursanız, salonunuz müşteriler tarafından ilgi görecektir. Böyle bir dekoru olan kuaför salonu müşteriler tarafından kaliteli olarak algılanacaktır.
   • Kuaför salonlarının ilgi görmesinde etkili bir faktör de, çalışanların müşterilerle olan iletişimidir. Bazı kadınlar kuaförlere sadece sohbet etmek için bile gitmektedirler. Güler yüzlü olmayan, müşterilere kibar davranmayan ve müşterilerin istek ve önerilerini önemsemeyen bir kuaför salonunun başarılı olması mümkün değildir.
   • Kuaför salonunun tutulması için önemli bir nokta da fiyatlarıdır. Çok uçuk fiyatlar olan salonlar sadece çok zengin semtlerde iş yapabilir. Ama daha makul fiyatlarla daha fazla kişiye hizmet verebilirsiniz.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

12 comments

 • Visit site
  Ocak 15, 2013 1:53 pmPosted 5 years ago
  Nuran ALEMDAR

  Ben kosgeb den girişimcilik destek programına katılarak belge aldım. 27,000 tl için iş planımı bayan kuaför salonu olarak açmak istiyorum. Bulunduğum yerde bayan kuaför salonu yok. Üniversite öğrencilerinin sıkca takıldığı sakaryanın serdivan ilçesinde kafelerin yoğun olduğu bir bölgede işyerimi açmak istiyorum. Benim düşüncem sadece bir bayan kuaför salonu değil, aynı zamanda gelen müşterilerimizin dergi kitap vs. okuyabileceği bir misafir ağırlama odası cafe tarzında bir yer, ve kuaför hizmetinin dışında sizlerinde mesleki farklılık yaratabileceğim bir şeyler yapmak istiyorum. bu konuda ağırlıkla üniversiteliler müşteri potansiyelim. iş planımı sizlerinde yönlendirmesiyle oluşturmam gerek ve kısıtlı bir zamanım kaldığı için 2 hafta içinde sonlandırmam lazım, bana bu konuda engin bilgilerinizden faydalanma fırsatı verirseniz sevinirim.

  Nuran ALEMDAR / SAKARYA

  Cevapla
  • Visit site
   Ocak 27, 2013 9:08 pmPosted 5 years ago
   azar

   kosgeb girişimcilikten destek alarak belgenizi nasıl aldınız bu belge ile bayan kuaförü açabiliyormusunuz. benim bildiğim ustalık belgesi olmadan bayan kuaförü açılmıyor . bende kuaför açmak istiyorum bu konuda biraz bilgi verirmisiniz.

   Cevapla
  • Visit site
   Ocak 27, 2013 9:10 pmPosted 5 years ago
   azar

   kosgeb girişimcilikten destek alarak belgenizi nasıl aldınız bu belge ile bayan kuaförü açabiliyormusunuz. benim bildiğim ustalık belgesi olmadan dükkan açılmıyor . bende kuaför açmak istiyorum bu konuda biraz bilgi verirmisiniz.

   Cevapla
 • Visit site
  Ocak 16, 2013 9:33 pmPosted 5 years ago
  tuğçe bengü

  merhaba ben tuğçe 18 yaşındayım ve dört yıldır kuaförlük yapıorum belki biraz sizde bilirsiniz patronlar huysuzdur hak yiyen çok patron tanıdım bugüne kadar hiç patronlarım okul kaydımı yapmadılar en son ailemden ayrı memleketime gelip burda bir işte çalışmak istedim kaydımı yaptı ama kardeşi çalışmak isteyince beni çıkartı ben artık dayanamıorum kendi işimin patronu olup hayallerimi gerçekleştirmek istiorum ama ne kalfalık diplomam var nede ustalık diploma kiralamak istiorum ve iyi kötü bi dükkan açmak istiorum ama bunu nasıl yapıcam bilmiorum lütfen yardım edermisiniz

  Cevapla
  • Visit site
   Ocak 25, 2013 4:09 amPosted 5 years ago
   Figen

   İstersen noterden taslikli olarak belgemi sana kiralayabilirim, hem ustalık hemde usta öğreticilik belgem var tatlım. 🙂

   Cevapla
   • Visit site
    Ocak 30, 2013 4:01 pmPosted 5 years ago
    azar

    kira bedeli ne kadar istiyorsunuz öğrene bilirmiyim.

    Cevapla
  • Visit site
   Şubat 27, 2013 12:42 pmPosted 4 years ago
   merve

   merhaba dükkan açma belgem var.bu bölüm üzerine hem liseyi hemde üniversiteyi bitirdim.belgemi kiralamak istiyorum.ilgilenen varsa merve_-_karaduman@hotmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
 • Visit site
  Ocak 17, 2013 1:56 pmPosted 5 years ago
  azar

  merhaba bende hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerdenim.ben yaklaşık 5 yıl kuaförde çalıştım. şuan 15 gün sonra kalfalık sınavlarına gireceğim.ustalık için yaklaşık iki yıl daha çalışmam gerekiyor ben hemen dükkan açmak istiyorum.iş yeri açma belgesi nasıl alabilirim? ve bu belgeyi aldıktan sonra yanımda mutlaka usta belgesi olan birini çalıştırmam gerekiyormu yoksa benim kalfalık belgem yeterli olurmu acaba ayrıntılı cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
 • Visit site
  Şubat 22, 2013 5:23 pmPosted 5 years ago
  erkan

  arkadaşlar 5 sene çalışıp dükkan açmak isteyenlere söylüyorum. Daha işin ince kriterlerini bile bilmiyorsunuz. Ben 11 yaşımdan beri çalışıyorum. Şu an 24 yaşındayım. Daha yeni yeni dükkan açma hevesi oldu.Dükkan açmak kolay. Acaba işletebilecek misiniz? Önemli olan sizin kendinize olan öz güveniniz…Dükkanınızı açtınız diyelim akşama kadar oturduktan sonra o dükkanın bir anlamı yok ilk önce kuaförlerde çalışarak kendinize çevre edininiz. Lap diye gidip dükkan açarsanız kaybedersiniz inanın bana:))

  Cevapla
 • Mart 3, 2013 10:43 pmPosted 4 years ago
  ercan

  Araştırın her zaman. İnternetten bakın. Bir salon açmak istiyorsanız detaylı bilgileri araştırın ve her zaman ögrenmeyi unutmayın. Kötu senaryolardan ders çıkarın. Ben anlayan kişilere söylüyorum. Doğru yolda ilerliyorsunuz ama bu yol çok zor, çook akıllı bir insan buy ollardan geçebilir. Ben geçiyorum bakalım. Herkez sürünür, kolay kolay yaptırmazlar ama ben o kadar hırslıyım o kadar azimliyim ve o kadar en kötü senoryaları gördügüm halde o senoryalardan ögrenme duygusunu unutmadım ki, bu da beni akıllı ve bilgili yapan ve diger insanlardan ayıran özelliğim olmuştur. Hiçbir zaman erkek bayan ayrımı yapmamışımdır. Kötü insanların yaptığı kötülükten ders çıkarın. Dediğini anlayacaksınız. Bu zor bir iş beyler bayanlar. 20 senelik kuaförlerden daha bilgili tecrübeliyim. İstekli ve azimli olun. Her türlü dükkan açarsınız. Kendinizi kasmayın vizyonunuzu genişletin! Örneğin bankadan borç yaparak kuaför açabilirsiniz. Bir yolunu bulursanız yaparsınız herkes nasıl yapıyor sanıyorsunuz? Önemli olan diğerlerinden biraz farklı olmak. Ben herkez den daha iyiyim zekiyim diyr bilir misiniz, ben diyorum .!. En önemlisi de zamanda daralırken her şeyi küçümseyerek hayatın ne kadar basit olduğunu benimsemektir !
  [SaygıLar]

  Cevapla
 • Visit site
  Temmuz 29, 2013 3:15 pmPosted 4 years ago
  eminekarasulu@hotmail.com

  merhabalar bende kosgep kursuna gittim iş yeri açma belgemi alıcam hocamız işletmenizi açabilirsiniz dedi ben 2 yıldır bu işle uğraşıyorum kursa gittim bitirdim ayrıca kuaför arkadaşımın yanındada takılıyorum evimdede yapıyorum ama zor oluyo tabi evde bende dükkan açmak istiyorum ama yanıma belgeli eleman istiyorum işini iyi bilen kocaelideyim ilgilenenler mesaj gönderebilir .birlikte yola çıkabileceğim işi bilen güvenilir bir bayan eleman arıyorum. eminekarasulu@hotmail.com

  Cevapla
 • Ağustos 4, 2013 4:46 pmPosted 4 years ago
  eminekarasulu@hotmail.com

  tel 0535 461 37 61 kocaelideyseniz ve belgeniz varsa ciddi çalışmak isteyen bayan arkadaşlar arasın lütfen teşekkürler

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak