2013'te Yatırım Yapılacak İşler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
yatırım yapılacak sektörler

2013'te Yatırım Yapılacak İşler

İnsanlar her zaman gelecek yılda nasıl yatırım yapılabileceğini ve hangi sektörlerin hareketli olacağını merak ederler. Ekonomik çevrede belirsizlik hakimken bile birkaç endüstri var ki, 2013’te iyi performans göstereceklerinden emin olabilirsiniz.  Yenilenebilir enerji, bioteknonoji ve internet firmaları, 2013’te en fazla büyüme gösterecek sektörlerden.  Buyrun, aşağıda 2013’te yıldızı parlayacak 6 endüstriye dair makalemizi sizler için hazırladık.

Büyüyen Endüstri # 1: İnternet sağlayıcıları üzerinden konuşma (VOIP) ve diğer internet oyuncuları

İnsanların internete olan bağımlılıkları katlanarak çoğalırken, sanal dünyanın önemi de her yıl giderek artıyor.  E-ticaret, açık artırma siteleri, internet basım ve yayınları üzerinden hizmet veren firmalar 2013’de önemli ölçüde büyüme kaydedecek.

Büyüyen Endüstri # 2: Alternatif Enerji Sağlayıcıları

Petrol, doğalgaz ve kömür gibi geleneksel enerji formları hızla tükeniyor. Gelecekte, dünya yenilenebilir enerji kaynaklarına çok daha fazla bağımlı olacak ki bu da bu sektörün 2013’te ikinci olarak en çok büyüyecek endüstri olmasına neden oluyor.

Büyüyen Endüstri # 3: Ekolojik Danışmanlık

İnsanlar ve firmaların ekolojik konular konusundaki endişeleri gün geçtikçe artmakta. Bu nedenle endüstrideki firmalar 2013’te kayda değer büyüme için hazır. Bu sektörde hakim olan oyuncular pek olmaması da sektörü daha cazip kılmakta.

Büyüyen Endüstri # 4: Bioteknoloji

Bu endüstride, teknoloji gitgide gelişmekte ve piyasa her yıl yenilikleri karşılamaya devam ediyor. Bioteknoloji, sağlık’tan başlayarak yediğimiz yiyeceklere kadar pek çok alanı içinde barındırıyor, bu nedenle 2013’te kesinlikle büyüyen bir endüstri olacaktır.

Büyüyen Endüstri # 5: Video Oyunları

Bu endüstri son yıllarda, maliyetlerini azaltmak adına kayda değer adımlar atmanın yanında 3D oyunlar gibi yeni teknolojileri piyasaya getirdi.  2013’te kuşkusuz en fazla büyüyecek endüstrilerden biri olacak. Bu artışta, hem daha yaşlı kesimin hem de kadınların video oyunlarına olan ilgisinin artmasının da etkisi olacak.

Büyüyen Endüstri # 5:  Uzmanlık Danışmanlığı

Firmalar her zaman maliyetlerini azaltmanın yollarını ararlar ve sıklıkla rastlanan çözüm konusunda uzman firmalardan, dışarıdan destek alırlar. En çok dışarıdan destek alınan konular sigorta ve özel yönetim şeklinde.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak