2013'te Etkili İş Trendleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
iş trendleri 2013

2013'te Etkili İş Trendleri

Her yıl, küçük işletme sahipleri aynı problemle karşılaşıyorlar: İşleri biraz daha geliştirmenin yolu nedir ve diğer iş fırsatları neler olabilir? Maalesef kristal bir küremiz yok ama, 2012’de ortaya çıkan yeni firmalara yönelik yapılan bütün gözlemler ve analizler, birçok farklı eğilimi gösteriyor.

Bu trendleri gözden geçirerek sizin için öne çıkan 5 tanesini sıralıyoruz:

 

1) Birlikten Kuvvet Doğar

Küçük işletme sahipleri, yeni projeler geliştirmeye çalışırken birçok problemle de başa çıkmaya çalışıyorlar. Geleneksel yöntemlere güvenmek yerine, girişimciler X Prize Foundation gibi yenilikçi organizasyonlara yöneliyorlar. Bu tarz organizasyonları çeşitli yarışmalar düzenleyerek, farklı bireysel girişimcileri ödüllendirmek suretiyle, daha öncesinde çözüm bulunamamış problemlerin çözümü için işbirliği yapmayı ve yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlıyor. Hatta siz de müşterilerinize, çalışanlarınıza ve iş ortaklarınıza bir araya gelmeyi teklif ederek, birlikten doğan kuvvetle eşsiz çözümlerle karşılaşabilirsiniz.

 

2) Teknolojinin daha fazla kullanımı

İşletmelerin son birkaç yılda kullandıkları birçok teknoloji, 3 ana amaca hizmet etmek üzerine geliştirildi, bizi efektif yapmak, tanışma imkanı bulamasak da dünya çapındaki birçok kişiyle kurduğumuz iletişimi geliştirmek, daha az etkileşimle daha fazla işler başarmak! Online programlama ve toplantı, online sağlık kontrolü ve bunlar gibi teknolojiler, 2013’te daha fazla göz önünde olacaklar.

3) İçerik filtreleme

İçerik filtreleme hizmetleri, tonlarca bilgi arasında boğulduğumuz 21. yy’da kesinlikle oldukça etkili bir yöntem. ‘Daha fazla bilgi daha iyidir’ bakış açısı eskide kaldı. İnsanlar ne arıyorlarsa onu istiyorlar ve de tam zamanında istiyorlar ve gerekirse bunun için ödeme yapmayı da göze alıyorlar.

4) Görsel İçerik

Pinterest, Pinvolve gibi hizmetlerin popülaritesi, insanların görsel içerik yakalama konusunda ne kadar hevesli olduklarını gösteriyor. Web tasarımcıları bu trendi fark ettiler ve web sitelerin yapımında basit ve net tasarımlarla ana fikirden uzaklaşmayarak görsel sunum ve bilgi aktarımını tercih etmeye başladılar. Data görselliği yenilenen bir sanat ve karlı bir iş olarak önümüzdeki günlerde kendine daha fazla yer bulacak.

 

5) Sahne tabletlerin

Herkesin, hizmetlerini mobil cihazlara yönelik geliştirdiği bir zamanda müşteriler tabletlerini açmaya karar verdiler. Yeni jenerasyon mini tabletlerin cazibesi gün geçtikçe artıyor. Bu demek değil ki mobil telefon boyutundaki tarayıcılar önemli değil ancak işleri yürütmek açısından bir tercih yapıldığında nihai olarak tablet ve telefon arasında bölünme olacaktır.

Bunlar elbette ki teori ve hızlıca değişkenlik gösterebilecek iş trendleri. Özellikle yukarıda sıraladığımız bu 5 trend şu günlerde kayda değer bir farklılık yarattığından, sizin işiniz de bu trendlerden yararlanabilir mi? Değerlendirmekte fayda var deriz.

Yeni İş Fikri : Atık Yağ Toplayarak Para Kazanma

Yemeklerde kullanıldıktan sonra lavaboya yoluyla  boşalttığınız kanalizasyona giden, bir daha kullanmayacak olduğunuz yağlar.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

 • Visit site
  Şubat 12, 2013 2:40 pmPosted 4 years ago
  EVA EVLİLİK AJANSI ( Türkiye Geneli il Temsicilikleri)

  EVLİLİK AJANSI BAYİLİĞİ

  TÜRKİYE GENELİNDE HER İLE 1 TEMSİLCİLİK

  EVA EVLİLİK AJANSI Ankara merkez ofisinden yurtiçi ve yurtdışından evlenmek istiyen eş adaylarına evlilik amaçlı tanışma hizmeti vermekte ve bu kapsamda Geziler, piknik, yemek, parti gibi etkinlikler düzenlemektedir.

  Türkiye genelinde tüm illerden yoğun kayıt talebi alan Ajans hizmet noktalarını genişletmek amacıyla tüm şehirlerde il temsilcilikleri oluşturmak istemektedir.

  İl nüfusuna göre 3.000 – 6.000 TL arasında değişen düşük yatırım maliyeti ile kendi işinizi kurma yada mevcut işyerinize yüksek kazançlı ek iş sağlamak için il temsilciliği, bayiliği alabilirsiniz.

  Her temsilcilik kendi bölgesinde üyelerine etkinlikler düzenleyebileceği gibi tüm il temsilciliklerinin üyelerinin katılımıyla her bölgede büyük Etkinlikler düzenlenecektir

  Üye kaydı aidatları ve etkinlik kazançları temsilciliklere kalacaktır.
  %100 kar marjı. Kardan pay alınmaz

  Yatırım maliyetiniz mevcut iş yeriniz varsa 3 ayda, yeni bir iş yeri açıyorsanız 6 ayda geri dönüş sağlayacak ve
  bulunduğunuz ilin nüfusuna göre 3.000 – 10.000 TL Aylık kazanç sağlayacaksınız.

  EVA EVLİLİK AJANSI – EVAAJANS Ankara Merkez Ofis :
  Tunalı Hilmi Caddesi Kavaklıdere Çankaya Ankara
  Tel : 0536. 324 78 07
  web . eva-evlilik-ajans.blogspot.com/

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak