Sosyal Girişimcilik Projesi

The Extra Mile, sık uçan ve millerini kullanmayan kimselerden onları toplayarak, ihtiyacı olan kimselere kullandırmayı amaçlıyor.

Daha önce sosyal yardım amacıyla seyahat eden, yurtdışındaki kar amacı gütmeyen girişimlere burada yer vermiştik. Şimdi de The Extra Mile, sık uçan ve fazla millerini kullanmayan kimselerden onları alarak, arkadaşlarını, ailesini ya da hasta yakınlarını ziyarete gitmeyi isteyen kimselere kullandırıyor.

Girişimci Matt Dimmer bu organizasyounu, 2011’de 4. dereceden kanser teşhisi konulan rahmetli babasıyla olan tecrübesinden yola çıkarak kurdu. Matt, babasının son zamanlarında onunla iyi vakit geçirmek için aylarını Los Angeles’taki eviyle Michigandaki hastane arasında mekik dokuyarak geçirdi.  Herkesin bunu yapabilmek için mali gücünün olamayacağı gerçeğinden yola çıkarak, the Extra Mile aileler için acil durumda uçağa atlayıp akrabalarını görebilmelerine imkan tanıyan bu organizasyonu kurdu.  Sıklıkla seyahat eden ve fazla millerine ihtiyaç duymayan kimseler, millerini bağışlamaları için teşvik ediliyor ve sonrasında ihtiyacı olanlara dağıtılıyor. Organizasyon, programın yayılması konusunda The Hirshberg Foundation ve Pacreatic Cancer Action Network gibi yardım kurumları ile ortak çalışıyor.

The Extra Mile, sık uçanlanların muhtelemen kullanmadıkları fazla milleri iyi bir amaç için kullanıyor, insanların arkadaşları ve akrabaları ile görüşebilmelerine olanak sağlıyor. Sosyal girişimcilik adına güzel bir örnek.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

“Sosyal Girişimcilik Projesi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.