Sosyal Alanda Girişimcilik Örneği

Meksika tabanlı Terra firması, evcil hayvanlarını gezintiye çıkaran kimseleri, hayvanların tuvaletlerini temizledikleri takdirde , PooWifi portalı aracılığıyla ücretsiz wifi bağlantısı ile ödüllendiriyor.

Mobil internet cihazlarını çoğalması, kablosuz bağlantıyı kamusal alana getirmek üzere tasarlanan bir dizi yeniliğe de öncülük etti. İşletmelerin, facebook üzerinden kendilerini ‘beğen’en müşterilerine ücretsiz internet erişimi sunmalarına olanak veren Kore’nin Waffle platformu da bunlardan bir tanesi. Şimdi de Meksika menşeli Terra, evcil hayvanlarını gezintiye çıkaran kimseleri, hayvanların tuvalet ihtiyacını karşıladıkran sonra çevreyi temizlediklerine ikna olurlarsa, PooWifi portalı aracılığıyla ücretsiz bağlantı hakkıyla ödüllendiriyor.

Creative Online’ın açıklamasına göre, Poo WIFI portalı, reklam acentası DDB ile bağlantı halinde geliştirilen sistem, halihazırda Meksika şehri civarında 10 parkta denendi. Köpeklerinin dışkılarını kaşıkla alanlar, onları özel olarak dizayn edilmiş ve ağırlığı ölçüp ne kadar ücretsiz internet erişim hakkını hesaplayabilen sepetlere koyabiliyor. Sepete daha fazla dışkı koyanlar mobil cihazlarında ücretsiz internete daha çok erişebiliyorlar. Başlangıç olarak bu portallar dışkıları toplamak için çanta dağıtan bir temsilciyle birlikte gelecek. DDB kampanya ile birlikte yürütülen, aşağıda izleyebileceğiniz bir reklam hazırladı.

Wıfı sistemi, eş zamanlı olarak köpek sahiplerine, ücretsiz internet erişimi sağlamanın yanında, parkları temiz tutmak için itici bir güç oluştururken, çevrenin daha fazla yaşanılır hale getirilmesine de imkan sağlıyor. Siz de şehrinize böyle bir sistem getirir miydiniz?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.