Sanatsal Ayakkabılar ile Sosyal Girişimcilik

Gün geçmesin ki yeni bir sosyal girişimcilik ile daha karşılaşmayalım. Bir ayakkabı firması yardıma muhtaç çocuklara yardım ederken sanatçılara da çalışmalarını ayakkabıların üzerinde sergileme imkanı sağlıyor. 

Daha önce ihtiyacı olanlara yardım eden ayakkabı firmaları ve tanınmamış sanatçıların tasarımlarını kullanan şirketler görmüştük. Bu iki konsepti birleştiren Chicago’lu ayakkabı firması Bucket Feet sanatçıların imzasını taşıyan desenlerde ayakkabı satarken kazancının bir kısmını yardıma muhtaç çocuklara bağışlıyor.

Şirket kurucusu Aaron Firestein’ın yedi adet renkli çalışması şu anda satışta olan unisex bez ayakkabıların üzerlerini süslemektedir. Yakında dünyanın dört bir yanından 20 kadar sanatçının çalışmaları ayakkabıların üzerinde olacak. Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyanın her yerinden ve toplumun her kesiminden sanatçılarla çalışmak istiyoruz, onlara sanatlarını icra etmeleri ve eserlerini müşterilerimizle ve takipçilerimizle paylaşmakiçin bir tuval veriyoruz.” Şirket çocuklara yardım amaçlı olarak her satılan ayakkabıdan elde edilen gelirin % 5’ini sanat, müzik ve spor alanlarında eğitim görmeleri amacıyla çocuklarabağışlıyor. Toward that end, MAGIC, love.futbol ve Children Mending Hearts şirketin yardım sağladığı bazı kuruluşlar arasında, müşteriler bu kuruluşlar arasından hangisine bağış göndermek istediklerini seçebiliyorlar.

Çağımız yardım çağı ve günümüzde şirketleri sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde yardım faaliyetlerinde görmek şaşırtıcı değil fakat Bucket Feet iki misyon üstlenerek hayırseverliği bir adım ileriye taşıyor. Dünya genelindeki sosyal girişimciler için gerçekten ilham verici bir uygulama!

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.