Özel Kostümlü Garsonlar

Restorancılık her sene büyümekte olan yüksek rekabetli bir iş koludur. Müşteriler gitgide daha seçici olmaktadır, bu nedenle iyi yemek ve ilginç dizayn artık yeterli olmamaktadır. Fark edilmek için gerçekten yaratıcı birşeyler yapmak zorundasınız. İşte size yaratıcı bir hikaye: bir restoran yeni bir konsepte imza atarak girişimcilik ruhunu bir üst noktaya taşıdı.

Bangkok’da küçük bir restaurant sahibi Taylandlı iş adamı Narongvit Suthiviriyakul, rakiplerini geride bırakmaya karar verdi. Restoranın tüm çalışanlarına örümcek adam kostümü giydirdi, buna paket servis elemamanları da dahil. Bu çılgınca bir fikir olarak gelebilir fakat on gün içinde işlerini ikiye katladı.

Narongvit günde 30 satış yaparken şimdi 60 satış yapıyorum diyor. Fakat Örümcek Adamı temsil eden Amerikan şirketi Marvel’ın adına Bongkoch Yayıncılık Şirketi telif hakları nedeniyle bu izinsiz aktiviteye hemen son verilmesini istedi.Girişimcimiz bu fikri bırakmak zorunda kaldı fakat yöntemin işe yaradığını kanıtlamıştı. Bir haftadan kısa bir sürede yeni fikriyle herkesi şaşırttı. Bu kez tüm personel Austin Powers kostümleri giymişti. Bu tamamıyla yasaldı. Narongvit şimdilerde Kedi Kadın, Lara Croft, Batman ve diğerlerinden telif izni alabilmek için uğraşıyor. Ve her yeni karakterle işi % 50-100 arasında büyüme gösteriyor. Bu, farklı bir iş fikrinin herşeyi nasıl da olumlu yönde etkilediğine dair iyi bir örnektir.

Sizde restoranınızda bu tür yeniliklere giderek müşteri sayınızı katlamak istemez misiniz?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.