Mesleğimi Sevmiyorum Diyenlere | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
işimi sevmiyorum

Mesleğimi Sevmiyorum Diyenlere

Hobinizi kariyerinize dönüştürün ve böylece hayatınızda bir daha, bir tek çalışma gününüz kalmasın. Bu sözü ya da benzerlerini pek çoğunuz duymuşunuzdur. Pek çok kişi gün içinde 8.00-17.00 arası ofise tıkılmış şekilde ve hiç tatmin etmeyen bir işte çalışmak zorunda kalıyor. Bu kişiler, hayatlarını bir hafta sonundan diğerine veya bir tatilden diğerine yaşamaktalar.Bu da başka  bir hayatın varolduğuna şüphe ile bakmalarına sebep oluyor. Evet, hobinizi bir kariyere hatta kârlı bir işe dönüştürmek o kadar da kolay değildir. Ancak yine de gerçekten istekliyseniz ve bunu amaçlıyorsanız, çok da imkansız bir şey değildir.

Size gerçek hayattan birkaç örnek vermek istiyorum. Bir arkadaşım, eğitimi ile orantılı olarak bir mühendis olarak çalışmaktaydı. Ama bu onun hayalindeki iş değildi, yine de az veya çok işinden bir tatmin sağlamaktaydı. Ancak gerçekten severek yaptığı şeyler de vardı. Fotoğrafçılık, grafik dizayn gibi.  Bunlar  sadece onun hobisiydi, ancak gün geçtikçe kendini ve bilgisini geliştirmek için daha çok zaman harcamaya başladı. Eğer bir şeyi gerçekten istiyorsanız, hayat size yardımcı oluyor! Kısa bir süre sonra bir yayımevinde tasarımcı  olarak çalışmaya başladı, artık hayatını başarılı ve mutlu bir tasarımcı olarak geçiriyor.

Benzer bir olay başka bir arkadaşımın daha başına geldi. Kendisi orta düzey bir işte satış müdürü olarak çalışmaktaydı, işini titizlikle ancak hiçbir ilham almadan gerçekleştirmekteydi. Sonuçlarda buna uyumluydu, terfi ya da hiç bir iş tatmini yoktu. İşte o zaman hayatında radikal bir değişiklik yapmaya karar verdi ve dansa başladı. Böyle de devam etti, şimdi yaklaşık 10 yıldır bu işi yapıyor. Başarılı, saygı gören ve mutlu bir iş adamı olarak kendi dans okuluna sahip.

Bu tür değişikliklerin sadece benim arkadaşlarımın hayatında gerçekleştiğini mi sanıyorsunuz? İşte size kariyerinizde değişiklik yapmak için gerekli 5 adım:

   • 1. Aktivitenin ne olduğuna karar verin. Eğer bir hobiniz varsa, bu çok iyi, ama yoksa da üzülmeyin. Ne tür aktiviteleri sevdiğinizi düşünün ya da en azından küçükken neyi hayal ettiğinizi düşünün. Kendinizi açın ve gerçek ilgi alanlarınızı ortaya çıkarın.
   • 2. Hobinize bağlanın. Favori hobinize olabildiğince kendinizi verin. Bu şekilde ilginizin ne kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz ve bu işi hayatınızın geriye kalanında yapmayı isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.  
   • 3. Piyasayı araştırın. Sizin yeteneklerinize ve bilginize ihtiyaç duyabilecek kuruluşları araştırın. Bu tipte uzmanlar için talep nasıldır? Tüm olasılıkları değerlendirin. Firmadaki pozisyonunuzdan, özel ders vermeye ya da kendi firmanızı kurmaya kadar..
   • 4. Harekete geçin! İşleyen demir ışıldar! Kendi yeteneklerinizi geliştirin ve bunları uygulayarak para kazanabilmenin yollarını araştırın. Sizin alanınızda çalışan kişiler ile tanışın, kurslara, seminerlere katılın, tüm yeni trendleri ve haberleri takip edin
   • 5. Tutkulu olun! Hedeflerinizi belirleyin, başarınız küçük bile olsa hergün bir yeni zaferi kutlayın. Başarmayı istediğiniz şeyin gözünüzde açık bir görüntüsü ya da resmi  olsun.

Kapıyı çalmaya devam edin, er ya da geç açılacaktır. Bol şanslar…

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak