Fast Food Bayiliği Almak | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
fast food bayiliği

Fast Food Bayiliği Almak

Fast food restaurantlarında yemek daha ekonomik ve daha kolay. Ayrıca yemekler daha lezzetli ve daha hızlı servis ediliyor. Her ne olursa olsun insanlar fast food restaurantlarda yemek yemeye bayılıyorlar.Fast food restaurant kurmak belki hep hayal ettiğiniz şeydi. O hayali gerçekleştirmenin zamanı geldiyse  işe sıfırdan başlamak yerine tanıdık bir fast food bayiliği alabilirsiniz.

 

1. Yeteneklerinizi belirleyin. Bir fast food bayiliği alarak başarıyı yakalamak için yapılması gereken ilk şey yeteneklerinizi ortaya koymaktır. Yemek işi, yemekler ve iş konusunda özel yetenekleri olanlar için getirisi yüksek olan bir iştir.

 

2. Hesaplarınızı yapın. Bir fast food restaurantın bayiliğini almak için yeterli paranız olmalıdır. Aslında bir de restaurantı kar etmeseniz de en az iki yıl boyunca ayakta tutacak miktarda sermayeye ihtiyacınız vardır. Bu ödemeniz gereken borçlarla başa çıkabilmeniz için çok önemlidir. Bayilik taksitlerinin yanısıra dükkan kirası, ekipmanlar, yemeklik malzemeler, çalışan maaşları, reklam vs. düşünmeniz gereken birçok masraf vardır.

 

3. Kredi alın. Fast food bayilik bedelleri biraz pahalı olduğu için kredi almak durumunda kalabilirsiniz. Kredi almak için başvurduğunuzda borcunuzu zamanında ödeyebilecek durumda olduğunuzdan emin olun.

 

4. Ne tür bir fast food işne girmek istediğinizi belirleyin. Örneğin bir burgerci veya pizzacı mı açacaksınız? Buna karar verdikten sonra hangi markayı seçeceğinize odaklanın.

 

5. Araştırmanızı başlatın. Uzun ve kısa vadeli hedeflerinizi, bütçenizi, beğenilerinizi ve beğenmediklerinizi içeren iyi bir iş planı oluşturun. Artık kendinize uygun bir fast food franchise markası aramaya başlayabilirsiniz. Bayilik koşullarını ve diğer önemli konuları öğrenin.

 

6. Bulduklarınızı süzgeçten geçirin. Bayilik alacağınız fast food restaurantının başarılı bir geçmişi olsun. Böylelikle paranızı kaybeden ata oynamazsınız. Bulduklarınızı eleyerek sayıyı en fazla ikiye ya da üçe kadar indirin.

7. Bayilik temsilcilerinle görüşün. Onlarla teke tek görüşün. Onların iş profillerini anlayın ve onlardan konu hakkında mümkün olduğu kadar çok şey öğrenin. Bu toplantılar hangi fast food franchise’ının size uygun olduğunu anlamanıza yarar.

 

8. Size en uygun bayiliği seçin ve sözleşmeyi imzalayarak ödemenizi yapın. Dükkan için uygun bir yer bakın ve sorumluluk sahibi, çalışkan ve öğrenmeye istekli elemanlar işe almaya başlayın. Çalışanlarınıza sahip olduğunuz yüksek standartlara uygun bir şekilde davranmaları gerektiğini anlatın.

 

9. Dükkanınızın açlışını yapın. İşinize başlayın ve temsil ettiğiniz markanın adına yaraşır bir şekilde hizmet verin. Hizmette kalite en büyük önceliğiniz olsun.

Fast Food Bayilik Veren Firmalar

Fast food sektörü hızla büyüyen ve karlı bir sektör olmaya devam ediyor.Uzun.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak