Bayilik Veren Pastaneler | Pastane Açmak İstiyorum! | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
pastane açmak

Bayilik Veren Pastaneler

Gıda sektöründe bir iş kurmak istiyorsanız,pastane açmak aradığınız iş olabilir.Bu işe başlamak için yer seçiminde özenli davranırsanız,yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.Bu işe başlamanın en kolay yolu ise,kendini kanıtlamış markalardan bayilik almaktır.Sizler için o markaları araştırdık:

Değirmen Pastaneleri

1982 yılında kurulan Değirmen Pastanesi, pasta ve sütlü tatlılar üretimi ve kafe hizmeti ile bayilik veriyor. 1999 yılında bayilik vermeye başlayan şirketin, bu gün 35 bayisi bulunuyor. Hedefi ise bu rakamı 50 rakamına ulaştırmak.Kuruluş bayilik isteyenlerin genç olmasına, işi iyi bilmesine ve yöneticilik vasıflarına sahip olmasına dikkat ediyor. Bayilerden herhangi bir başlangıç bedeli talep edilmiyor, ancak yüzde bir oranında reklam payı isteniyor. Özellikle İstanbul ve Ankara’da bayilik vermeyi planlayarak tüm Türkiye’den franchise teklifi bekliyor.

Ortalama işletme sermayesi: 200 bin TL

Detaylı bilgi için: 0216 422 41 01

Motta Pastanesi

Motta, 1986 yılından bu yana Türkiye’de pastacılık ve Ekmekçilik Sektöründe ilk ve en yaygın franchise zinciri olarak büyümesine devam etmektedir.

Uzun yıllardır perakende sektöründeki dev zincirlerin içinde fırın ve pastane conseptini geliştiren Motta,bu noktalarda tüm butik çeşitlerinin yanına 50’ye yakın ekmek çeşitlerini müşterilerin gözü önünde son derece hijyenik metodlarla üretiyor.Dükkan büyüklüğüne göre konsept geliştirmiş olan firmadan,dilediğiniz konsepte bayilik alabilirsiniz.Örnek bir konsept için:

Mağaza Büyüklüğü : 50 – 100 – 400 m2

Yatırım Tutarı : 750 – 1000 USD / m2

Ayrıntılı bilgi için—>www.motta.com.tr

 

Dilek Pastanesi

Dilek Pastanesi, İstanbul’da 1957’den bu yana faaliyet gösteriyor. 2009’da franchise vermeye başlayan şirketin halen 4’ü franchise olmak üzere toplam 17 şubesi var ve franchising sistemiyle yeni şubeler açmayı hedefliyor.

Franchise giriş bedeli 20 bin dolar olarak belirlenmiş. Ortalama işletme sermayesi ise 200 bin TL. Şirketin reklam payı katılımı ciro üzerinden yüzde 1, sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3.Dilek Pastanesi şubesi açmak için, en az 100 metrekare büyüklüğünde bir dükkan gerekiyor. İşyerinin yaya ya da trafik yoğunluğunun olduğu işlek caddeler ya da alışveriş merkezlerinde olması isteniyor.

Dilek Pastanesi’nin üretim tesisi İstanbul İkitelli’de bulunuyor. Burada üretilen pastane ürünleri frigofrig araçlarla şubelere sevk ediliyor. Dilek Pastanesi’nde pastane ürünlerinin yanı sıra dünya mutfağından çeşitli yemeklerin sunulduğu restoran hizmeti de var. Restoran ürünleri ise merkezdeki ustalar tarafından hazırlanan reçetelerle şubelerdeki mutfaklarda hazırlanıyor.

Telefon: 0212 671 70 34

E-posta: dilekpastanesi@dilek.com.tr

Divan Pastanesi

Divan Pastanesi İstanbul Elmadağ’da 1956 yılında Divan oteli ile aynı günlerde kapısını açtı. Elmadağ’da o günden bu güne hizmet veriyor ve hizmet kalitesini diğer şehirlere de franchise sistemiyle yayıyor. Divan’ın franchise sisteminde girişimcilere iki farklı seçenek sunuluyor.

Buna göre girişimciler bulundukları bölgenin potansiyeline göre sadece pastane olarak hizmet verecek noktalar açabileceği gibi, pastane-cafe konseptinde noktalarda açılabiliyor. Yatırım şartları farklılık gösteriyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir şirketin franchise vereceği başlıca iller arasında. Franchise olarak bu illerde hizmet verecek işletme için minimum 70 metrekare büyüklüğünde; diğer iller için minimum 130 metrekare büyüklüğünde dükkan gerekiyor.

Pastane-Cafe konseptini franchise işletmesine taşıyacak girişimcinin dükkanı üç büyük ilde en az 200 metrekare diğer illerde ise 250 metrekare büyüklüğünde olması gerekiyor. Bu noktaların büyük yerleşim merkezlerinde nüfus yoğunluğu yüksek semtlerde, alışveriş merkezlerinde olması gerekiyor. Franchise giriş bedeli 20 bin dolar ve 10 bin dolarlık teminat mektubu gerekiyor. Pastane-cafeler için isim hakkı bedeli ise 30 bin dolar. Her iki konseptinde metrekare bedeli 800-1000 dolar arasında değişiyor.

Ayrıntılı bilgi için —> www.divan.com.tr

Özsüt Pastanesi

1938 yılında İzmir’de Kemeraltı çarşısı içinde 16 m² küçük bir dükkanda başlayan tatlı serüvenimiz 74 yıl sonra bugün Türkiye’nin 38 ilinde, 160 mağaza ile devam etmektedir. Özsüt markasını yurt içi ve yurt dışında, kaliteli ürün ve hizmetin peşinde koşan müşterilerimize ulaştırabilmek için 1996 yılından itibaren Franchising sistemi ile büyümeye devam ediyoruz.Sürekli büyüyen ailemize katılmak için gereken şartlar ve başvuru süreci aşağıda değerlendirmenize sunulmaktadır.

Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılmakta olup isim hakkı bedeli 25.000 USD + KDV tahsil edilmektedir. Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50.000 TL değerinde banka teminat mektubu alınmaktad

Özsüt, yatırımcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve Özsüt merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekler. Ayrıca ortalama 250.000$ seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olmasını beklenmektedir.
Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek Özsüt’e önerilebildiği gibi, Özsüt Bölge Satış Yönetmeni tarafından da yatırımcı adaylarına önerilebilmektedir. Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması, kapalı alanlarının asgari 100 m², açık alanlarının ise asgari 40 m² olması gerekmektedir.

Başvuru için—> wwww.ozsut.com.tr

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak