Bayilik Veren Mobilya Firmaları | Mobilya Bayilikleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
mobilya bayiliği

Bayilik Veren Mobilya Firmaları

Mobilya dükkanı açmak,iş kurmak isteyenler için oldukça popüler ve kazançlı.Sizde bir mobilya dükkanınız olsun istiyorsanız,ünlü mobilya bayiliği veren firmalardan bayilik alabilirsiniz.Sizler için en popüler mobilya firmalarını araştırdık..

 

İstikbal Mobilya Bayiliği

1957 yılında Kayseri’de küçük bir marangoz atölyesinde kapı-pencere yapımı ile temelleri atılan İstikbal, 80′li yıllara kadar  kapı-pencere, dolap, yatak odaları, masa-sandalye gibi mobilya çeşitleri üretmeye başladı. Atölyeler tek çatı altında toplandıktan sonra büyük bir fabrikaya geçildi. Piyasadaki arz ve talep dengelerini iyi değerlendiren ve sürekli olarak tüketicinin nabzını tutan İstikbal, sadece çek-yat gibi tek bir ürünle kendini sınırlamayıp, geniş bir vizyonla, yatırımlarına ve ürün portföyüne her yıl yenilerini ekledi. 90′lı yılların sonunda ise Kayseri’de dev bir entegre tesis kurarak İstikbal’i dünyaya uzanan bir marka haline getirecek adım atıldı. 50 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin lider mobilya markası olmayı başaran İstikbal, hızlı adımlarla Türkiye ve dünya mobilya pazarında başarılı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Dünya kalite standartlarında üretim yapan, ürün kalitesi, dağıtım ağı, satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ile tüketici ihtiyaçları ve mutluluğunu ön planda tutan İstikbal mobilya, 1000′lerce ürünü, Türkiye çapında 1000′e yakın mağazasındaki yeni koleksiyonları ile tüketici ile buluşturmaya devam ediyor.

 

Bayilik Şartları Nelerdir?

Bayilik almak için öncelikle,bir iş yeri bulmalısınız.Bu iş yeri,kira ya da kendinizin olabilir.Büyüklük olarak da bir mobilya dükkanı için gerektirdiği ortalama bir büyüklükte olabilir.Başlangıç bedeli ise metrekareye göre farklılık göstermektedir.Bayilik başvurusunu aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. Bayilik başvurusu için tıklayınız..

 

Bellona Bayiliği

Üretim faaliyetlerine başladığı 1997 yılından itibaren yaptığı yatırımlar ve izlediği başarılı pazarlama stratejileriyle sektörde kendine önemli bir yer edinen Bellona, yatırımlarının önemli bir kısmını Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirmiştir. Bellona Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 350.000 m²’lik alan üzerine kurulu 191.000 m²’lik kapalı üretim alanına sahiptir.

Bellona markalı ürünlerin üretimi beş ana tesiste yapılmaktadır. Boytaş 1 panel mobilya üretim tesisi ile Boytaş 3 panel mobilya üretim tesisi toplam 100.000 m2 kapalı alana sahip olup, günde 40.000 m² panel mobilya üretimini gerçekleştirilebilecek kapasiteye sahiptir. Boytaş-4 panel mobilya üretim tesisi 60.000 metrekarelik arsa üzerine 35.000 m2 alana sahip olup, sandalye üretim kapasitesi 2400 adet/gün, aksesuar üretim kapasitesi 1000 adet/gün’dür. Boytaş 2 oturma Grubu Üretim Tesisi’nin, günde 2.500 kanepe ve 400 koltuk takımı üretebilecek kapasitesi bulunmaktadır. Tesisin 50.000 m²’lik kapalı kullanım alanı vardır. Yatak ve ev tekstili üretim tesisleri, 40.000 m² kapalı alana sahiptir. Bu tesislerin, günde 5.000 yatak ve 10.000 parça ev tekstili ürünü üretebilecek kapasitesi bulunmaktadır.

Bellona, 3.778 işçi ve 257 idari personel olmak üzere toplam 4.035 kişiyi istihdam ederken, kaliteli yüksek standartlarda üretmiş olduğu ürünlerini yurt genelinde 745’i bulan geniş bayi ağı ile müşterileri ile buluşturuyor.

 

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz, müşterilerimize beklentileri ve ötesinde yüksek performanslı, dünya standartlarında, kaliteli, estetik ve insan sağlığına uygun panel mobilya, oturma grupları, yatak ve ev tekstili ürünleri üretmek ve hizmetlerini sunmaktır.

Vizyonumuz, panel mobilya, oturma grupları, yatak ve ev tekstili ürünlerinde dünyada tercih edilen ilk 5 markadan birisi olmaktır.

 

Kalite Politikamız

TSE Ürün Kalite Standartları ve TS-EN-ISO-9001-2000 kalite yönetim sistem standartlarına göre üretim yapan Bellona, gücünü ve kalitesini sadece yurt içinde değil,39 ülkeye yaptığı ihracatla yurt dışında da göstermiştir. Yaygın bayi ağı ile tüketicilere cevap veren Bellona, servis ve garanti şartlarıyla da güven duyulan bir kuruluş olmuştur

İletişim: 0352 207 18 00

Web: www.bellona.com.tr

 

Doğtaş Mobilya Bayiliği

Doğtaş Mobilya 1987 yılında kurulmuş olup kuruluşundan üç sene sonra satış ve pazarlama ağını başlatarak bugün 51 ülkede faaliyet göstermekte ve ülkemizde de 150 konsept mağazasının yanı sıra sayıları 400’e yaklaşan satış noktasıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Siz girişimci adaylarını da bu kazançlı gelişime ortak olmaya davet etmektedir.

Unutulmamalıdır ki Türkiye mobilya sektörü özellikle son yıllarda yaptığı ataklarla dünya mobilya piyasasında giderek daha fazla söz sahibi olmaya başlamıştır. Bu başarıda tasarıma önem veren, teknolojiye yatırım yaparak büyüyen ve markalaşan şirketlerin payı büyüktür. Doğtaş Mobilya olarak dünya mobilya devi İtalya’ya bile ihracat yaparak bu başarı öyküsünde pay sahibi olmanın gururu, Doğtaş Ailesi’ne katıldığınızda sizin de yüzünüzü ağartacaktır.

Doğtaş’lı olmak bir ayrıcalık olmakla beraber Doğtaş Bayilik şartlarımız sadece aşağıdaki başlıklarla sınırlıdır:

•Doğtaş’ı doğru şekilde temsil etme kabiliyetine,

•Ortalama 150–200 Bin TL işletme sermayesine,

•Yaklaşık 1.400 m² mağaza alanına sahip olmak.

Aramıza katılmak isteyen ve bu şartları yerine getiren herkes, bugün sektörün önde gelen markalarından biri olarak tüketicilerine sadece üründe değil, hizmette de farklılıklar sunan Doğtaş Mobilya’nın yeni üyesi olacak ve sıralanan konularda destek alacaktır:

•Yer seçimi

•Mağazacılık el kitabı

•Sürekli Eğitim

•Ücretsiz nakliye ve montaj

•Satış sonrası hizmet (müşteri hizmetleri)

•Pazarlama

Yukarıda sayılan konular, aklınıza gelen başka konular ve daha fazlası hakkında bilgi almak için 0 286 316 98 60 numaralı telefonu arayarak veya bayilik@dpaz.net adresine e-posta atarak Satış Bölümümüzle bağlantı kurunuz.

Başvuru: http://www.dogtas.com.tr/Kurumsal/11/bayibasvuruformu/

 

İdaş Mobilya Bayiliği

Bayilik verilirken,bayilik açılacak bölgenin ticaret ve nüfus yoğunluğuna bağlı olarak mağazalar arasındaki uzaklık göz önünde bulundurulmaktadır.Çok hareketli merkezlerde aynı cadde üzerinde bile birkaç adet bayilik verilebilmektedir. Ancak esas olarak bayilerin yakın olmamasına özen gösterilmektedir. Firmanın isim hakkı için herhangi bir bedel ödenmemektedir. Bayilik verilecek firmanın durumuna ve bayilik açılacak işyerinin büyüklüğüne göre yeterli miktarlarda banka teminat mektubu veya ipotek istenmektedir.

Sadece satış mağazaları için dekorasyon zorunluluğu vardır. Altyapı hizmetleri İDAŞ tarafından sağlanmaktadır,ancak gerekli harcamaları bayilerin yapması zorunludur. İDAŞ bayilik için başvuranlar hakkında güvenlik bakımından bir araştırma yaptırmaktadır.

İstanbul dışında diğer illerde verilecek bayiliklerin seçimi ve değerlendirilmesi Bölge Temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır. İstanbul ili içinde İDAŞ gelecek yıl içinde Fatih, Gaziosmanpaşa, Alibeyköy, Bayrampaşa, Sultançiftliği, Esenler, Kartal, Sultanbeyli, Ümraniye semtlerinde yeni bayilikler açtırmayı hedeflemektedir.

Detaylı Bilgi, Başvuru ve Sorularınız için:

Telefon (0212) 482 11 25

E-Mail idas@idas.com.tr

 

Kelebek Mobilya Bayiliği

Cumhuriyet tarihinin en eski sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında uçak kanadı üretmek amacı ile kuruldu. 1978 yılından itibaren Düzce’de kurduğu Modüler Mobilya Fabrikasını ise Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açmıştır. 1990 yılında İMKB’de halka arz edilmiş olup; halka açık anonim şirket statüsündedir.

Bu yıl 75. yılını kutlayan Kelebek Mobilya, 200.000 m²’lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanında en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürmektedir.

Kelebek Mobilya, ürünlerini yurt içi ve yurt dışında 100’ü aşkın satış noktası ile tüketicinin beğenisine sunarken, müşterilerinin yaşam tarzını farklılaştırmayı hedeflemiştir. Kişilerin değişen ihtiyaçlarının farkında olarak her zaman esnek, öncü ve yaratıcı çözümleri ile yaşamlara değer katan, onları farklı kılan ürün ve hizmetler tasarlayıp sunmaktadır.

http://www.kelebek.com.tr

 

Kilim Mobilya Bayiliği

Kilim Mobilya, 30 yıllık bir tecrübenin adı. 1976’dan günümüze, kaliteli ürün anlayışından ödün vermeden kendisini sürekli geliştirmeyi ilke edinen firmamız sektörün lider kuruluşları arasındaki yerini almış bulunuyor. Başta kanepe ve koltuk takımları olmak üzere, yatak, baza, ev tekstili ve modüler (yatak odası, genç odası, yemek odası, vestiyer, tv sehpaları, bilgisayar masaları…) ürünleriyle yurt çapında kendini kanıtlamakla yetinmeyen Kilim Mobilya, Türk Mobilya sektörünün ihracat dünyasındaki yüz aklarından olmayı başarmış ender firmalardan bir tanesidir.

ISO 9000 sertifikasına sahip, 130.000 m2 ‘si kapalı, 500.000 m2 ‘si açık olmak üzere toplam 600.000 m2 alan üzerine kurulu, üretim sisteminin ve üretim çıktısının çevreye saygılı olmasına azami dikkat gösteren fabrikamızdaki 1500 çalışanın tüketici memnuniyetinin önemliliğinin bilincinde olarak sergilediği performans, bir ürünün taslak halinden tüketicinin kullanımına kadar ki yolculuğunda en üst seviyede tutulmaktadır. Satış sonrası hizmetleri ile de bu performansını destekleyen Kilim Mobilya, mevcut teknolojinin bütün imkânlarını kullanarak müşterileri ile sürekli iletişim halindedir.

Yurt genelinde 1000’i aşkın satış noktası ve güvenilir servis ağı ile ürünlerini tüketiciye ulaştırmanın mutluluğunu yaşayan firmamız, her geçen gün daha fazla evi Kilim Mobilya’nın konfor ve sağlamlığı ile tanıştırarak göz alıcı ve ferah mekânlar dekore edilmesini sağlamaktadır.

Aynı şekilde uluslararası fuarlar vasıtasıyla ürünlerimizle tanıştırdığımız ve ticaret hacmimizi gün geçtikçe arttırdığımız Almanya, İngiltere, İskoçya, Yunanistan, İrlanda, Finlandiya, Kanada, Estonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Orta Amerika Ülkeleri, Moğolistan, Türkmenistan, İran, Irak, Mısır, BAE, İsrail, USA, Fas ve K.K.T.C. gibi ülkelere en kısa zamanda yenilerini eklemeyi kendisine görev edinen Kilim Mobilya, kısa vadede hayata geçireceği yatırımları ile hem ülke ekonomisine hem de Türk ürünlerinin yurtdışındaki pazar payına katkıda bulunmaya devam edecektir.

www.kilimmobilya.com.tr/default.asp

 

Mondi Mobilya Bayiliği

18 yıldır kalite ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkesi ile mobilya sektöründe boy gösteren Mondi, sürekli yenilediği ürün gamında, fonksiyonelliği ve ergonomiyi ön planda tutarak Boydak Holding bünyesine katıldığı 2006 yılından bu yana kısa zamanda sektörde önemli bir yer edindi. Boydak çatısı altında 7 kat büyüme kaydeden Mondi, 55.000 m2 kapalı alan ve 100.000 m2 açık alanda yaklaşık 500 çalışanı ile mobilyadan ev tekstil ürünlerine, yataktan bazaya, yatak odasından bebek odasına kadar birçok farklı ürün grubunu 650 satış noktasında tüketicisi ile buluşturuyor.

 

Mondi, fonksiyonel, estetik ve dekorasyon modasını oluşturan trend renklerden oluşan oturma grupları, koltuk takımları, yatak odaları, yemek odaları, genç odaları, bebek odası ve ev tekstili ürünleri ile 2011 yılında tüketicileri ile yeniliklerini paylaştı. Yurtdışı pazarlarda da her geçen gün aranan marka olma yolunda hızla ilerleyen Mondi, başta Amerika, ,İngiltere, Almanya, İtalya olmak üzere 40’a yakın ülkeye toplam üretimin % 8–11 oranında ihracat yapmakta ve pazar payını her geçen gün daha da artırmakta.

Mondi Mobilya İletişim Bilgileri

Mondi Tüketici Hattı: 444 33 11

Adres: Mondi Yatak ve Mobilya San. ve Tic. A.Ş.

O.S.B. 4 Cad. No:12 38070 / Kayseri

 

Lazzoni Mobilya Bayiliği

Son beş yılda her yıl yaklaşık yüzde 40 büyüyen Lazzoni Mobilya’nın halen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’da 12 mağazası var. Şirketin yurtdışında ise ABD’de New York Manhattan, New Jersey, KKTC’de Girne ve Lefkoşa’da mağazaları var.

Lazzoni Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kababulut, “New York Manhattan’daki mağazamıza ayda 2-3 konteynır ürün gönderiyoruz. Bu mağazanın aylık cirosu 250 bin dolara ulaştı. 2012’de yıllık cirosunun 5 milyon dolara ulaşmasını bekliyoruz” diyor.

Manhattan’daki tek mağazasıyla ciddi bir ciro yakalayan şirket, şimdi New York’ta ikinci mağazasını açmaya hazırlanıyor. Kababulut, orta vadede Amerika’da iki mağaza daha açarak toplam üretimin yüzde 50’sini Amerika’ya yönelik gerçekleştireceklerini öngörüyor.

Lazzoni Mobilya, yeni mağazalarla birlikte yılda 50 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor. ABD’nin yanı sıra Ortadoğu ve Güneydoğu Asya’da da mağaza açma planları var. Kababulut, ilk etapta Hollanda (Rotterdam), Romanya (Bükreş), Azerbaycan (Bakü) ve İran’da (Tahran) mağazalar açacaklarını söylüyor. Bu mağazalar franchise ya da bayilik sistemiyle açılacak.

Telefon: 0312 847 55 30

E-posta: info@lazzoni.com.tr

Web: www.lazzoni.com.tr

Forex ile zengin olmak isteyenlere

One comment

  • Visit site
    Kasım 3, 2012 12:24 amPosted 5 years ago
    Nusret Karakus

    Aydin Kusadasindasinda giris 310m² alt 350m² sifir magazama bayilik veya kiraci ariyorum. Magaza Turgut Özal Bulvari caddesinde bulunmaktadir tessekürler.

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak