Bayilik Veren Giyim Firmaları | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
giyim dükkanı açmak

Bayilik Veren Giyim Firmaları

Giyim üzerine bayilik almak istiyorsanız,doğru yerdesiniz.Giyim sektöründe bayilik veren firmaları sizin için araştırdık.

BEYMEN Erbil’de mağaza açıyor

Beymen markası altında; Beymen Collection ve ithal markaların koleksiyonlarına yer verilen, 1’i Kahire’de olmak üzere toplam 18 mağaza bulunuyor. Bunların 7 tanesi İstanbul’da, diğerleri ise Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’te bulunuyor. Beymen Club mağazaları 28’e ulaştı. Bunların 11’i İstanbul’da diğerleri de Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, İskenderun, Mersin, Adana, Bursa, Denizli ve Kayseri’de bulunuyor. Sadece ayakkabı ve çantaların yer aldığı Beymen Shu İzmir Alsancak’ta açıldı. 2012 sonuna kadar, 2 Beymen Shu mağazası daha açılacak. 2012’in ortalarında Erbil’de, Beymen mağazası açılacak. Bunun dışında Türkiye genelinde 7 Beymen mağazası daha açılacak. Beymen mağazalarının 9’u, Beymen Club’ın 14’ü ve Beymen Shu Alsancak mağazası franchising sistemiyle açılmış.

YKM 35 yeni mağaza açacak

YKM, 32 ilde 63 mağazaya ulaştı. Şirket, 2012’de franchising sistemiyle 35 yeni mağaza açacak. Yeni mağazalar için öncelik Diyarbakır, Manisa, Samsun, Kahramanmaraş, Erzurum, Ordu, Sivas, Zonguldak, Tokat, Adıyaman, Ağrı, Çanakkale, Yozgat, Edirne, Aksaray, Kastamonu, Erzincan ve Sinop’a verilmiş. Yurtdışında ise komşu ülkelerde şubeler açılması planlanıyor. YKM, franchise giriş bedeli olarak 100 bin dolar talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi metrekare başına 450 dolar. Sürekli franchise ödemesi olarak, ürün maliyetleri üzerinden giyim reyonlarında yüzde 10, ayakkabı-çantada yüzde 7.5, giyim dışı reyonlarda ise yüzde 5 pay alınıyor.

Telefon: 0212 339 36 00 E-posta: magazalarsatisvekiralama@ykm.com.tr Web: ykmden.com

MAVİ Bu yıl 30 mağaza açacak

Mavi’nin yurtiçindeki mağaza sayısı 221’e ulaştı. Bunların 100’ü franchise şeklinde faaliyet gösteriyor. Mavi, bu yıl 30 yeni mağaza açacak. Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Ancak alınacak ürün miktarına göre teminat istenebiliyor. Mağazanın bulunduğu bölgenin alışveriş merkezi veya ticari bir cadde üzerinde yer alması, kurumsal anlamda olumlu bir imajının olması ve metrekare yeterliliği gibi faktörler de göz önünde bulunduruluyor. Eğer mağazada Mavi dışında başka ürünler de satılacaksa markanın yer alacağı alana özel konumlama çalışması yapılıyor. Mağazanın içerisindeki marka ve ürün gamının da Mavi’nin çizgisine uygun olması şart. Mavi’ye özgü standartları sağlayabilmek açısından mağazaların en az 400 metrekare olması gerekiyor. Mavi, yurtdışında en hızlı büyüyen markalarımızdan biri. Halen 50 ülkede 282 Mavi Shop ve 4 binin üzerinde Mavi satış noktası hizmet veriyor.

Telefon: 0212 371 20 00 Web: mavijeans.com.tr

LC WAIKIKI Hazır giyimin lideri

Ipsos KMG şirketinin 6 ayda bir yaptığı araştırmaya göre LC Waikiki, 2004 yılından bu yana Türkiye hazır giyim pazarının lideri konumunda. LC Waikiki, 70 ilde 359 mağazaya ulaştı. Bu mağazaların 1’i franchisee tarafından işletiliyor. Tema Mağazacılık Yurtiçi Mağazalar Müdürü Gordon Bullock,  yurtiçinde 45, yurtdışında 25 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. İstanbul, Ankara ve Bursa başta olmak üzere büyük illerin yanı sıra mağazalarımızın olmadığı il ve ilçelere öncelik vereceğiz” diyor. Franchise bedelleri şirket yönetimi tarafından her franchise mağazasına göre belirleniyor. Yurtiçinde açılacak mağazaların ortalama büyüklüğü bin 200 metrekare olacak.

 

BENETTON Mağaza sayısı 104’e ulaştı

Benetton Group’un 120 ülkede, 6 bin mağazası var. Türkiye’deki mağaza sayısı ise 104’e ulaştı. Bu mağazaların 75’i franchise şeklinde faaliyet gösteriyor. Şirket, 2012’de 5’i franchise ve 3 şirket mağazası olmak üzere toplam 8 mağaza daha açacak. Benetton, franchising sistemine göre, belirlenen yatırım bedeli ve ürün bedeli ödenmek şartıyla mağaza açılabiliyor. Mağazaların en az 183 metrekare net satış alanına sahip olması gerekiyor.

Telefon: 0212 365 13 65 E-posta: info@benetton.com.tr Web: benetton.com.tr

JIMMY KEY 10 yeni mağaza açacak

Sun Tekstil bünyesinde faaliyet gösteren Jimmy Key’in ilk mağazası 2000’de açılmıştı. Jimmy Key’in şimdi 38 mağazası var. Bunların 26’sı franchise. Ayrıca 100’e yakın corner’ı var. Yurtdışında ise KKTC’de 4, Ukrayna’da 12 mağaza ve 18 satış noktası bulunuyor. Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk, “2012’de öncelikle AVM’lerde ve Anadolu’da yaygınlaşmayı hedefliyoruz. 10 civarı yeni mağaza açmayı planlıyoruz” diyor. Bir mağazanın dekorasyon maliyeti metrekare başına 500 dolar. Mağazanın büyüklüğü bulunduğu lokasyon ve AVM’lere göre değişmekle beraber ortalama 120 metrekare. Jimmy Key mağazalarında 20-35 yaş arası kadın ve erkeklere yönelik tekstil ürünleri bulunuyor.

Telefon: 0232 850 60 00 E-posta: jimmykey@jimmykey.com                          Web: jimmykey.com

B&G STORE Mağaza sayısını 100’e çıkaracak

0-14 yaş arası çocuk giyim ürünleri satan B&G Store, ilk mağazasını 2000’de İstanbul Akmerkez’de açtı. Şirketin İstanbul’daki mağaza sayısı 20’ye ulaştı. B&G Store’un Ankara’da 7, İzmir’de de 2 mağazası bulunuyor. 7 de outlet mağazası var. Önümüzdeki dönemde Anadolu’da büyümeye devam edeceklerini belirten BG Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati, “Mart sonuna kadar 6 yeni mağaza açacağız. 2014’te mağaza sayımız 75-80’e kadar ulaşacak. 2015’e kadar her yıl ortalama 8-12 mağaza açarak 2015’te 100 mağazalı ve 100 milyon TL cirolu bir marka olma hedefindeyiz” diyor. B&G Store’un franchise giriş bedeli 20 bin euro. Ayrıca 40 bin euro teminat mektubu talep ediliyor. İstenilen mağaza büyüklüğü ise 100-150 metrekare arasında değişiyor. Halen Bulgaristan’da 1, Rusya’da 2 mağazası bulunan B&G Store, Libya ve Mısır’da da mağazalar açacak. Avrupa’da ise üst segmente hitap eden zincir çocuk mağazaları konsepti oluşturacaklarını söyleyen Nebati, “İtalya için tüm altyapı çalışmalarımız hazır. Store, İtalya’da Brooksfield markasının ikinci nesil sahipleriyle ortak hareket edeceğiz. Bu ülkede en az 20 mağaza birden açacağız. Daha sonra diğer Avrupa ülkelerinde de mağaza açacağız” diyor.

Telefon: 0212 567 90 73 E-posta: info@ bgstore.com.tr Web: bgstore.com.tr

HOME STORE Yurtdışında mağazalar açıyor

Kadın giyim markalarından Home Store, geçen hafta Kayseri Forum AVM ve Adana’da 2 mağaza birden açarak şube sayısını 16 yükseltti. Önceleri yurtdışından ithal ürünlerle tüketicilerle buluşan marka, 2011’de Emel Acar’ın başta olduğu tasarım grubuyla yerli bir koleksiyona imza attı. 2012’de en az 4 mağaza daha açacaklarını belirten Home Store CEO’su Devrim Acar, “2011 bizim için değişimin başladığı, yönetim olarak yeni kararların alındığı ve uygulandığı bir yıl oldu. Hedef kitlemizi A plus’tan B ve hatta C’ye de taşıyarak, Türkiye’nin her yerinde yaşayan kadınlara cazip fiyatlarla ulaşmaya çalıştık” diyor. Yurtiçinde açılacak tüm mağazalar şirket tarafından işletilecek. Ancak yurtdışındaki mağazalar franchising sistemiyle açılacak. T

Telefon: 0216 485 60 90 E-posta: info@homestore.com.tr                            Web: homestore.com.tr

KİĞILI Yurtdışında franchise veriyor

Kiğılı’nın halen 17’si yurtdışında olmak üzere 213 mağazası bulunuyor. Bunların 23’ü franchise. Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, “Yurtiçinde franchise şubemiz var. Ancak şirketimizin genel prensibi nedeniyle son yıllarda franchise verme kararını geri çektik. Mevcut olanlar korunacak. Önümüzdeki yıllarda da franchise şubemiz olmayacak” diyor. Kiğılı, 2012’nin ilk 6 ayında 10 AVM, 4 de cadde mağazası açmayı planlıyor. Kiğılı, yurtdışındaki tüm mağazalarını ise franchising sistemiyle açıyor. Franchise giriş bedeli, dekorasyon, ürün temini ve reklam katılım payı ve işletme sermayesi olarak 5 milyon dolar gerekiyor.

SABRİ ÖZEL Moskova’da, Tiflis’te mağaza açacak

Triko ve takım elbisenin iddialı markalarından Sabri Özel’in mağaza sayısı 51’e ulaştı. Bunların 7’si franchise. Şirketin yurtdışında ise Irak’ta 2 ve Tunus’ta 1 mağazası var. Yakında Şam, Batum, Moskova ve Tiflis’te de mağazalar açılacak. Sabri Özel Mağazalar Koordinatörü Hakan Hayali, yeni açılışlarla mağaza sayısını 120’ye çıkaracaklarını söylüyor. Hayali, “Avrupa ülkelerinde de mağazalaşma planlarımız var. Bu doğrultuda ilk adımı 2015’te atacağız. Yurtiçinde de şube sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2012’in ilk mağazasını Tarsus’ta açacağız” diyor.

Telefon: 0212 471 40 00 www.sabriozel.com

>

Koton Bayilik

KOTON iş stratejileri çerçevesinde yeni mağaza açılacak lokasyonlar belirlenerek franchise ve master franchise anlaşmaları yapılmaktadır. Yatırım aşamasında aşağıdaki konular ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm destek sunulacaktır. Koton Bayilik Şartları – Zaman ve maliyet fizibiliteleri yapılır. – Mağazanın işletilmesi için gerekli tüm eğitim KOTON tarafından verilir. – KOTON girişimcisine, marka, altyapı ve sistem kurulumu hakkında tüm Know-How aktarılır. – Mağazanın mimari tasarımı ve dekorasyonu planlanır ve uygulamaya alınır. – Personel seçimi desteği verilir. Koton Mağaza Standartları: – Alışveriş merkezlerinin tekstil perakende katında veya ana caddeler üzerinde, alışveriş trafiğinin yoğun olduğu arter’de yer alması ve KOTON’un onayından geçmesi – 800 m2 ve üzerinde brüt alanı bulunması ve bu alanın %10 büyüklüğünde depo alanına sahip olması – Minimum 15 metre cephesinin olması – Miminum 3 metre tavan yüksekliğine sahip olması – KOTON kurum kimliğine ve mağazacılık operasyonuna uygun olması Koton Yatırım Maliyeti: – Türkiye’de gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 500$/m2 – Yurtdışında gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 600 $/m2 Mağaza m2 sine gore belirlenen mağazacılık donanımları (askı, manken, bilgi işlem sistemi vs…) yukarıda belirtilen tutara dahil değildir. Koton Katılım Bedeli: – Mağazanın taşıdığı stok hacmi, ürün dönüş hızı, yatırım büyüklüğü ve lokasyonun özel koşullarına göre belirlenmektedir. – Banka Teminat mektubu verilmesi Yukarıda belirtilmekte olan ticari koşullar ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen franchise formunu doldurunuz.

KOTON MAĞAZACILIK TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Ayazağa Mah. Ayazağa Yolu No:3 A-B Blok PK:34396 Maslak/Şişli- İSTANBUL               Tel: 02123313300 E-Posta : info@koton.com.tr

Sarar Bayilik

Erkek hazır giyim sektöründe gösterdiği performans ile iş hayatında ismini ve kalitesini duyuran SARAR Grup, daha sonra bayan hazır giyim sektöründe de iddialı olduğunu kanıtlamıştır.  Bunun yanında, mağazacılık, bilişim, otomotiv ve sigorta gibi çeşitli sektörlerde yer alan SARAR Grup, yatırımları ile büyük bir istihdam sağlamakta ve faaliyet gösterdiği alanlarda Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

Sarar Giyim Sanayii Fabrika: Organize Sanayii Bölgesi 26110, Eskişehir Tel: (90-222) 236 04 00 (10 hat) Fax: (90-222) 236 04 05 Müşteri Hizmetleri: Fax: (90-222) 236 26 76 İstanbul Ofis: Rumeli Caddesi No:54 Nişantaşı 80220 İstanbul Tel: (90-212) 231 77 99 – 230 63 43 – 230 66 05 – 248 90 17 Fax: (90-212) 230 78 24                                                                            E-mail:sarar@sarar.com.tr                                                                                  Sarar Showroom ve Toptan Satış: Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu 2. Sok. No:16 Bağcılar İstanbul Tel: (0 212) 447 33 00 Fax: (0 212) 447 33 04

Wenice Kids Bayilik Veriyor

Wenice Kids, bugün 68 ülkede 480 mağazasıyla ve 188 konsept mağazanın yanı sıra 1100 satış noktasıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Kalite ve tasarımın öne çıktığı ürünlerini çocuklarla buluşturan Wenice Kids, kar amaçlı satış yapmanın ötesinde, müşterilerinin memnuniyetini ve satış sonrasında da destek alabilmelerini önemsemektedir. Bu yüzden kaliteli ürünleri, uygun fiyatlarla müşterilerine sunar. Güler yüzlü ve ilgili çalışanlarıyla satış esnasında; ürünlerinin arkasında durma anlayışıyla da satış sonrasında; müşterilerine tam hizmet ve destek sağlar. Türkiye’de üretim yaparak dünyaya açılmış ilk çocuk giyim markası olan Wenice Kids, Dünya’nın en geniş çocuk giyim koleksiyonuna sahiptir. Dünya modasını Türkiye’deki çocuklarla buluşturmuş, aynı zamanda ülke içerisinde üretim yaparak Dünya’ya açılmayı başarmıştır. Ürünlerini 19 aşamalı kalite ve standartlara uygunluk testinden geçiren Wenice Kids, çocukların sağlığını önemseyen bir markadır. 1993 yılında çocuk giyim üretimine başlayan Kuşam Tekstil tarafından 1998 yılında kurulan Wenice Kids, çocuk modası ve mağazacılığında, kalite ve tasarımı ilke edinmiş marka anlayışıyla, dünya markaları arasında önemli bir yere sahiptir.

Adres: Bağlariçi Cad. No:30 Firuzköy-Avcılar-İstanbul                                Tel.: (212) 428 43 33 E-Posta :info@wenice.com www.wenice.com

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

3 comments

 • Visit site
  Ekim 13, 2012 10:03 pmPosted 5 years ago
  giyim bayilik

  iyi günler firmamızı listeye eklerseniz çok seviniriz.

  iyi çalışmalar
  0212 233 09 10

  pierrecassi.com/bayiilik-franchise

  Cevapla
 • Visit site
  Aralık 25, 2012 5:08 pmPosted 4 years ago
  enes karakas

  Merhabalar ,

  Öncelikle Almanya’da yaşıyorum ve bir giyim mağazası açmak istiyorum edindigim bilgilere gören niyetim gürcistan da bir mağaza açmak lakin 200 metre karelik bir alan için toplam maliyetim ne kadar olur ve s iz in vereceğiniz destekler nedir beni ilgilendirir iseniz memnun olurum aklimdaki firma ise LC wakiki

  Saygılar, enes karakaş

  Cevapla
 • Visit site
  Ekim 29, 2013 12:32 pmPosted 4 years ago
  andi

  Merhaba ben Andi, Arnavutlukta hazır giyim sektöründe parekendecilik yapıyorum, Arnavutluga Türk firmalardan bayilik almak istiyorum, benimle irtibata geçmek isteyenlere telefon numarami ve email adresimi veriyorum: 00355692737569, andi_metaj@hotmail.com

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak