Kayıp düşme ile gelen başarı hikayesi

Alexandra Abraham, Washington State’deki lüks otel Salish Lodge’de garson olarak çalışıyordu. Islak zeminde kaydı ve sırtının üzerine düştü. Abraham öfkelenmişti çünkü çalıştığı tüm restaurantlarda yerler hep ıslak oluyordu.

Bu probleme bir çözüm bulmak için Alexandra yeni yıkanan buşalıklardan yere damlayan sular için patronundan bir kasa istedi. Patronu elinde öyle bir şey olmadığını söyleyince çok şaşırdı ve internette 3 ay boyunca amacına uygun bir kasa aradı. İstediği gibi bir şey bulamayınca onu kendi yapmaya karar verdi.

Abraham üzerine kasasının konduğu 50×50 cm ölçülerinde siyah plastik bir tepsi tasarladı. Çinli üreticiler Abraham’ın DripCatch adını verdiği bu prototipi üretmeyi kabul ettiler.

Islak zemin üzerinde düşmelere bağlı açılan davalar nedeniyle ödenen tazminatlar 2 milyar $ iken bu kasaların fiyatı sadece 50 $. Abraham Seattle’dan Şef Tom Douglas’ın beğenisini kazandı, şef DripCatch hakkında şöyle diyor: “Böyle bir ürün sayesinde artık sağıma soluma dikkat etmeme gerek kalmadı. Harika! Bu tam da ihtiyacımız olan şeydi!” Onun önderliği Abraham’ın 81 bin $ toplamasına yardım etti. Fakat bir iş kurmak kolay değildi. Abraham sermaye toplamak için iki işte birden çalışmak zorundaydı. Bir başka problem de Çinli üreticilerle çıktı; daha sonra Abraham, kasaları daha düşük fiyata üretecek bir Amerikan firması buldu.

DripCatch Mayıs 2012’de Chicago’daki Ulusal Restaurant Birliği fuarında görücüye çıktı. Abraham 600 DripCatch sattı 2013’te satışlardan elde ettiği kazancın 1 milyon $’a çıkması bekleniyor. Bu hevesli  girişimcinin inanılmaz hikayesi, hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösteren güzel bir örnek. Görüldüğü gibi kayıp düşmek bazen hayatınızda başınıza gelen en güzel olay olabiliyor.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.